Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir

30.09.2021
304
Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir?, biyografi bölümünde Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir
Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek Kimdir? Sağlık Bakanlığı’nın Corona virüs önlemleri kapsamı içinde oluşturmuş olduğu Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kimdir? Serap Şimşek Yavuz, 1968 senesinde dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık ihtisasını da İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde 1993 ve 1997 senelerı içinde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji bölümünde tamamlamıştır.

Serap Şimşek Yavuz; İstanbul Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı olarak 1998 ve 2013 senelerı içinde çalışmıştır. 2006 senesinde doçent unvanını alan Serap Yavuz Şimşek, 2013 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji anabilim dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Serap Yavuz Şimşek; Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi olarak mesleğine sürdürmektedir. Klimik derneğinde 2015 senesinde kurulmuş olan intektif endokardit ve diğer kardiyovasküler infeksiyonlar çalışma grubunun başkanı olarak görev yapmaktadır.

Serap Yavuz Şimşek’in özel ilgi alanları içinde Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık ile alakalı infeksiyonlar bulunmaktadır. Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek; Klimik adı verilen Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği yönetim kurulu genel sekreteri olarak görev yapmaktadır ve bu görev 2019 2021 aralığını kapsamaktadır.

Prof. Dr. Serap Yavuz Şimşek; 10 Mart 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı aracılığıyla oluşturulmuş olan bilim kurulu üyelerindendir. Dünya Sağlık Örgütü pandemi olan Kovid-19 teşhisini koyduktan sonra doğru kararlar verebilmek adına Sağlık Bakanlığı aracılığıyla Koronavirüs Bilim Kurulu kurulmuştur.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.