Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
503
Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir?, biyografi sitemizde Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? kaç yaşında?, Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? memleketi neresi, Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? evi nerede, Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? nereli, Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? instagram, Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? Biyografi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Prof. Dr. Recai Pabuçcu ile Kadın Sağlığı programı ile Beyaz Tv ekranlarında bulunmaktadır.
Recai Pabuçcu Profesör Doktor. Aynı zamanda Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık alanıdır. 1975 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Recai Pabuçcu 1952 senesinde Malatya’da dünyaya gözlerini açtı.

1979 senesinde Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi  ve takip eden yılarda 1985 ile 1987 senelerı içinde da yandal uzmanlık için Kanada British Columbia Üniversitesi Vancouver’da eğitim aldı. Daha sonra doktorasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, Doçentlik unvanını da 1987 senesinde Gata’da aldı. 1993 senesinde profesör oldu.

Sağlık alanında kariyerini çeşitli alanlarda başarılı işlerle bitirdi. Prof. Dr. Victor GOMEL’ in yanında görev aldı. Ülkemizde tüp bebek ünitesini GATA’da açan isim oldu.

Türkiye genelinde yüzlerce seminer verdi. Prof. Dr. Recai Pabuçcu şimdilerde Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı’nı ve Centrum Tüp Bebek Merkezi yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

14’ten fazla derneğe kullanıcı hesabı bulunan Prof. Dr. Recai Pabuçcu spor, tekne, ve futbol gibi hobileri bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.