Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
260
Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir?, biyografi sitemizde Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? kaç yaşında?, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? memleketi neresi, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? evi nerede, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? nereli, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? instagram, Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Muttalip Kutluk Özgüven
Doğum tarihi: 22 Nisan 1968
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.72 cm
Kilo: 89 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Öğretim Görevlisi
Twitter hesabı için tıklayın

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven nereli? Kaç yaşında?

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Evli mi, eşi kim, çocukları var mı? Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven hangi üniversitede görev yapıyor? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven yaşamı ve biyografisi

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven Türk Akademisyen, Öğretim Görevlisi ve aynız zamanda televizyon yorumcusudur.

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir, nereli, kaç yaşında

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven 22 Nisan 1968 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitmine 1990 senesinde Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde sürdü. Ardından yurtdışına gitti. 1992 senesinde Manchester University Bilgisayar Dilbilimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra doktora eğitimini 2004 senesinde İstanbul Üniversitesi Elektronik Medya Yönetimi bölümünde bitirdi.

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven 2015 senesinde Profesör ünvanı aldı. Daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim üyesi oldu. Aynı zamanda Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Doçent Doktor olarak görev yaptı. Türkiye’de akademik çalışmalarını ilerleten ve öğretim üyesi olarak mesleki kariyerine devam eden Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven Mayıs 2020 tarihinde Akit TV’de ekrana gelen “Derin Kutu” adlı siyaset programında 13-16 yaş ve 12-17 yaş kız çocukları ile ilgili dile getirdiği sözlerle gündeme geldi.

Bu skandal kelimelerinin sonrasında İstanbul Aydın Üniversitesi kendi öğretim üyelerinden olan Prof. Dr. Kutluk Özgüven’i Akit TV ekranlarında yaptığı açıklamalar sebebiyle kınadı ve işine son verdi.

İşte o açıklama “Süperman diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13-16 yaş içinde, istediğiniz doktora sorun. 12-17 de olur. Çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu müthiş falan. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için uygun bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım,”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.