Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir

30.09.2021
436
Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir?, biyografi bölümünde Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir?

Prof. Dr. Kadir Demir Gastroenteroloji Uzmanıdır. İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim üyesidir. Peki Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? Tüm detayları biyografimiz içinde bulacaksınız.

Prof. Dr. Kadir Demir 1964 senesinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Prof. Dr. Kadir Demir 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni elde etmiştir. 1989 senesinde dönem birincisi olarak lisans eğitimini tamamlamıştır.

1995 yılına gelindiğinde Prof. Dr. Kadir Demir, İstanbul Tıp Fakültesi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 yılına gelindiğinde gastroenteroloji doçenti olmayı başarmıştır. Kadir Demir 2006 senesinde profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Kadir Demir’in özellikle bağırsak, mide ve karaciğer hastalıkları hususunda 120’nin üzerinde ülkeler arası ve ulusal çalışması bulunmaktadır. Prof. Dr. Kadir Demir hala İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına sürdürmektedir. Profesyonel anlamda Kadir Demir’in özel ilgi alanları bulunmaktadır. Bunlar da dispepsi, hassas barsak, karaciğer yağlanması, kronik hepatit ve reflü hastalığı bulunmaktadır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.