Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
329
Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir?, biyografi sitemizde Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? kaç yaşında?, Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? memleketi neresi, Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? evi nerede, Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? nereli, Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? instagram, Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Prof. Dr. İşaya Üşür
Doğum tarihi: 1 Ocak 1951
Doğum yeri: İstanbul
Ölüm tarihi: 20 Mayıs 2020
Boyu: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim durumu: Üniversite
Meslek: Akademisyen
İnstagram hesabı için tıklayın

Prof. Dr. İşaya Üşür nereli? Kaç yaşında?

Prof. Dr. İşaya Üşür kimdir nereli, kaç yaşında yaşamını yitirdi, neden öldü? Prof. Dr. İşaya Üşür evli mi, kiminle evlendi, eşi, çocuğu var mı? Prof. Dr. İşaya Üşür hangi üniversitelerde görev aldı? Akademik kariyeri kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Prof. Dr. İşaya Üşür yaşamı ve biyografisi

Prof. Dr. İşaya Üşür Türk Akademisyen Öğretim üyesidir. İktisat Tarihi ana bilim dalında profesör unvanıyla dersler verdi.

işaya üşür biyografi özgeçmiş vikipedi

Prof. Dr. İşaya Üşür 1951 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğirim yaşamına İstanbul’da baladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdü ve 1975 senesinde fakülteden mezun oldu.

Bağımsız Sosyal Bilimciler-İktisat Grubu’nun kurucularından ve Yönetim Kurulu eski üyelerinden olan Prof. Dr. İşaya Üşür  Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim kullanıcı hesabı yaptı. 1990 tarihlerinde Öğretim Emekçileri Sendikası’nın kuruluşunda görev aldı. Ayırca Eğitim-Sen’e destek oldu. TMMOB’nin ve birden fazla meslek odasının rapor ve faaliyetlerine katkı sağladı. Prof. Dr. İşaya Üşür’ün birden fazla kullanıcı hesabı bulunamkatdır. Türk Sosyal Bilimler Derneği kullanıcı hesabı, Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi Fiscaoeconomia Journal kullanıcı hesabı, Praksis Dergisi Danışma Kurulu kullanıcı hesabı, TAKSAV kurucu kullanıcı hesabı bulunmaktadır.“Manifesto’nun 160. Yılında Marksizmin Güncelliği Sempozyumu”, “Karaburun Bilim Kongresi”, “Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi”, “Özelleştirme Sempozyumu”, “Kamu Girişimciliği Çalıştayı”, “Özgür Üniversite” adlı etkinliklerde yer aldı.

Prof. Dr. İşaya Üşür İktisat Tarihi ana bilim dalında profesör unvanıyla dersler verdi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi görevini yürüttü. Prof. Dr. İşaya Üşür halktan yana duruşuyla toplumcu iktisadın önemli savunucuları içinde yer almış ve Süryani toplumunun bir üyesi olarak yaşamını sürdürdü.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ders veren Prof. İşaya Üşür 20 Mayıs 2020 tarihinde Ankara’da yaşamını yitirdi. Toplumcu iktisadın ve Mülkiyelilerin acı kaybı olarak anılan Prof. İşaya Üşür Üşür İstanbul’da defnedileceği açıklamaldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.