Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
1.192
Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir?, biyografi sitemizde Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? kaç yaşında?, Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? memleketi neresi, Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? evi nerede, Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? nereli, Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? instagram, Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kimdir? Biyografi

Nedim Arda kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Tam adı ile Prof. Dr. Hasan Nedim Arda KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı. 1964 senesinde Kırıkkale’de dünyaya gözlerini açtı. İlkokulu Ankara Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda bitirdi.

Ortaokulu Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde ve Lise eğitimini de Ankara Fen Lisesi’nde bitirdi.

Nedim Arda Üniversiteyi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1988 senesinde bitirdi. Askerliğini Ankara Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda yaptı. 2005 senesinde Doçent oldu.  Çeşitli kurum ve kuruluşlarda doktor olarak görev aldı. Bugün Ankara Liv Çankaya Hastanesi KBB Bölümü Bölüm Başkanı olarak görevine sürdü.

Makale ve kitap çevrileri olan Nedim Arda, 5 bin üzerinde başarılı ameliyat  gerçekleştirmiştir. Medyanın da yakında zamandan takip ettiği bir isim olan Nedim Arda tıp dünyasında da bi hayli popüler ve bilimsel çalışmalar imza atmıştır. Birçok ulusal televizyon kanalına çıkmıştır ve ülkeler arası bilimsel toplantıya ev sahipliği yapmıştır.

Nedim Arda çok yakın bir tarihte 10 Nisan 2018 tarihinde oyuncu Anne olarak anılan Yazar Şermin Yaşar ile nikah masasına oturmuştu.

Prof. Dr. Nedim Arda 12 Temmuz 2018 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.