Prenses Sofia kimdir, Prenses Sofia kaç yaşında?

07.11.2021
386
Prenses Sofia kimdir, Prenses Sofia kaç yaşında?

Prenses Sofia kimdir, biyografi bölümünde Prenses Sofia biyografi sayfası ile karşınızdayız. Prenses Sofia kaç yaşında?, Prenses Sofia memleketi neresi, Prenses Sofia facebook, Prenses Sofia nereli, Prenses Sofia instagram, Prenses Sofia ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Prenses Sofia kimdir? başlığımızın detayları..

Prenses Sofia Kimdir – Prenses Sofia Biyografi

Eski bir model olan Prenses Sofia, New York İngilizce ve İşletme Enstitüsü, Stockholm Üniversitesinden mezun oldu. 2015 senesinde tahtın dördüncü sıradaki varisi Prens Carl Philip ile görkemli bir merasimle evlenerek İsveç Kraliyet ailesine girdi. Bu evlilikten Prens Alexander ve Prens Gabriel adlı iki çocukları var .

Värmland Düşesi Prenses Sofia, İsveç kraliyet ailesinin bir üyesidir. En gözde bekarlarından birisi olan Prens Carl Philip, (Värmland Dükü) ile  2010 senesinde tanıştı. Prens Carl Philip ile evlenmeden önce, Sofia Hellqvist bir model ve  televizyon yarışmacıydı.Genç kadın 2004 senesinde bir erkek dergisi için boa yılanına sarılarak verdiği pozlar  ile gündeme geldi. 2005 senesinde da Paradise Hotel isimli bir reality show’a katılmıştı. Daha sonra ise tamamen başka bir yöne ilerleyip, New York’ta muhasebe okuyan Sofia, öte yandan aldığı yoga dersleriyle de yoga öğretmeni oldu. 2009 senesinde ise gönüllü olarak çalışmaya gittiği Ghana’da Project Playground isimli bir kuruluşun kurucu ortağı olarak, Güney Afrika’da yaşayan, muhafaza edilmesiz çocuklar ve gençlere yardım etti.

Prenses Sofia, İngiltere kraliyet ailesine gelin giden Kate Middleton ile kıyaslanıyor. Prens William ile evlendikten sonra Düşes unvanını alan Kate Middleton da tıpkı Sofia Hellqvist gibi sıradan bir aileden geliyor. 

İsveç Prensesi Sofia, şimdilerde onursal başkanı olduğu bir hastanede corona virüsle mücadele etmek için.gönüllü olarak çalışmak için üç günlük acil sağlık eğitimi aldı. Preses Sofia’nın hastalarla temasta olmayacağı, dezenfekte ve temizlikte yardımcı bulunacağı bilgisi verildi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.