Preet Bharara Biyografisi

Preet Bharara Biyografisi

12 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Preet Bharara kimdir? Preet Bharara biyografisi, Preet Bharara sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Preet Bharara memleketi, Preet Bharara kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Preet Bharara hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Preet Bharara biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Preet Bharara doğum tarihi: 13.Ekim.1968Preet Bharara burcu: Terazi

Preet Bharara mesleği: Hukuk Adamı

ABD’nin New York Güney Bölge başsavcısıdır.

Preet Bharara, 13 Ekim 1968 tarihinde Firozpur, Pencap, Hindistan’da Sih baba ve Hindu annenin oğlu olarak doğmuştur. Ailesinin ABD’ye göç etmesi ile New Jersey eyaletinde Monmouth Countynin Eatontown banliyösünde büyüdü. New Jersey, Tinton Falls’da Ranney School’dan 1986 yılında mezun oldu. 1990 yılında da Harvard Kolejinden mezun oldu. 1993 yılında Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Preet Bharara, 220’den fazla avukatın bulunduğu bir hukuk bürosunu yönetmekte iken 15 Mayıs 2009 tarihinde ABD Başkanı Barack Obama’nın aday olarak gösterdiği New York Güney Bölge Başsavcılığı’na 7 Ağustos 2009 tarihinde ABD Senatosu’nun oybirliği ile kabul edildi.

Çete liderleri, mafya babaları ve çeşitli diğer suçluları tutuklatmasıyla ünlendi. Ayrıca finans merkezi Wall Street yöneticilerine ve diplomatlara açtığı davalar ile de tanınır oldu. New York savcısı olduktan sonra 25 farklı ülkeye gönderdiği güvenlik güçleriyle silah ve uyuşturucu ticaretiyle suçlanan kişileri New York’a getirtmiş ve hakim karşısına çıkartmıştır.

11 Eylül 2001 saldırılarının ardından ABD yargısının suç örgütlerine karşı daha proaktif bir tutum izlemesi gerektiğini savunan Bharara, Washington ve Moskova arasındaki ilişkilerin gerilmesine de yol açmıştır. 2011 yılında Moskova’da yaşayan ve ‘terörist gruplara silah satmak’ suçundan Interpol tarafından Tayland’da gözaltına alınan Viktor Bout adlı Rus vatandaşını New York’a getirtmiş, Bout yapılan yargılamanın ardından 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

2012 yılında Time dergisinin kapağında yer almakla birlikte “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı” listesinde yer aldı.

Preet Bharara, Dalya Bharara ile evlidir.

Preet Bharara, 2016 yılında İran’a yönelik uygulanan yaptırımları ihlal etmekle ve karapara aklama ile suçlanan Reza Zarrab aleyhindeki iddianameyi hazırladı. Reza Zarrab Florida’ya planlamış olduğu bir tatil esnasında tutuklandı.

Preet Bharara

istanbul escort bayan