Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
438
Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi Sayfası

Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi, bölümünde Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Pelin Sönmez Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Pelin Sönmez Kimdir Biyografi

Pelin Sönmez, 27 Nisan 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi Derbent Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Bölümü mezunudur.

Jimnastik ve dans eğitimleri alan Pelin Sönmez, çeşitli dans gruplarıyla birlikte çalıştı. Babasının gitar çalıp şarkı söylemesi, Pelin’in müziğe yönelmesinde etken oldu. 14 yaşındayken MMC adlı müzik kanalında VJ’lik yapmaya başlayarak pop müzik hayatına adım attı. Ünlü pop şarkıcısı Mansur Ark’ın 2004 senesinde çıkardığı Gazla Gitsin klibinde dans eden kızlardan biri olarak yer aldı.
2007 senesinde Tek Yönü adlı bir müzik albümü yapan Pelin Sönmez, beklediği popülerliği göremediğinden dolayı oyunculuk sektörüne girmeye karar verdi.
2008-2011 senelerı içinde Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Ateş Fatih Uçan, Onur Şan, Sefa Tantoğlu, Max Bendo, Gülay Baltacı, Aslı Altaylar ve Kayhan Yıldızoğlu ile birlikte Akasya Durağı adlı komedi dizisinde Osman Ağa’nın kızı Dilek kişiliğini canlandıran Pelin Sönmez, seyirci aracılığıyla benimsendi.

2009 senesinde ünlü sanatçı Murat Dalkılıç ile ilişki yaşayan Pelin Sönmez, 2012 senesinde ayrıldı. 2014 senesinin Mayıs ayında iş adamı Cengiz Çolak ile Amerika’nın Los Angeles şehrinde evlenen Pelin Sönmez, eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile birlikteyken yaptırdığı Dalkılıç dövmesini sildirme hususunda anlaşmazlık yaşayınca 2016 senesinde Cengiz Çolak ile boşandı.

27 Ekim 2017 tarihinde vizyona giren Yanlış Anlama adlı filmde Günel rolünü oynadı.

Pelin Sönmez, 2018 senesinde Cem Çandar ile evlendi.


2017 Yanlış Anlama – Günel
2012 Atlılar – Adsız Bey’in Sevgilisi
2012 Alev Alev – Ahenk
2008-2012 Akasya Durağı – Dilek
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.