Pekcan Koşar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
161
Pekcan Koşar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Pekcan Koşar Kimdir? Biyografisi, bölümünde Pekcan Koşar Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Pekcan Koşar Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Pekcan Koşar Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Pekcan Koşar

Pekcan Koşar, 11 Nisan 1936 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitirdi. Tiyatroya Güzel Sanatlar Akademisi’nde amatör olarak başladı. Küçük Sahne’de 1955 senesinde Çayhane oyunuyla profesyonelliğe adımını attı.

1958 senesinde Oda Tiyatrosu’na girdi; Misafir, Gökteki kaldırımlar, Öteki, Tapılacak kadın, Tersine dönen şemsiye adlı piyeslerde oynadı. Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nun saat 6 temsillerine katıldı.

Pekcan Koşar, 1961’de Gong Tiyatrosu’nu kurdu. Engin Cezzar – Gülriz Sururi Topluluğu’nun Küçük Sahne’deki temsillerinde oynadı. Arena Tiyatrosu’nda, Kadıköy Özel Tiyatrosu’nda kısa bir süre bulunduktan sonra 1969 senesinde Kent Oyuncuları Tiyatrosu’nda geçti. Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.

Kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan ve yaptığı bir çok reklam seslendirmesiyle kulaklarda yer eden Itri Koşar’ın babasıdır. Pekcan Koşar, daha çok Hababam Sınıfı Serilerinde Tarık Akan’ı Selvi Boylum Al Yazmalım filminde de Kadir İnanır’ı seslendirmesiyle akıllarda yer etmiştir.

Pekcan Koşar, 17 Eylül 2005 tarihinde kalp krizi sonucu Yalova’daki yazlığında öldü. İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’na toprağa verildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.