Parviz Abdullayev kimdir, Parviz Abdullayev kaç yaşında?

06.11.2021
297
Parviz Abdullayev kimdir, Parviz Abdullayev kaç yaşında?

Parviz Abdullayev kimdir, biyografi bölümünde Parviz Abdullayev biyografi sayfası ile karşınızdayız. Parviz Abdullayev kaç yaşında?, Parviz Abdullayev memleketi neresi, Parviz Abdullayev facebook, Parviz Abdullayev nereli, Parviz Abdullayev instagram, Parviz Abdullayev ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Parviz Abdullayev kimdir? başlığımızın detayları..

Parviz Abdullayev Kimdir – Parviz Abdullayev Biyografi

    Parviz Abdullayev, 1986 senesinde Azerbeycan’da dünyaya gelmiştir. Bakü Devlet Üniversitesinden mezun olmuştur.  Parviz Abdullayev Azerbeycan’ın en sevdiği ve en ünlü sporcularından biridir. 2007 senesinde Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesinden mezun olmuştur. Daha 12 yaşında Kung Fu sporu ile ilgilenen Parviz Abdullayev ardından Kick Boks ile ilgilendi ve 55 maça çıktı ve 49 kez kazanırken 6 kez de yenildi.

Parviz Abdullayev 2011’den beri “Cobra” kickboks kulübüne önderlik ediyor.

2013 senesinden bu yana Olağanüstü Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezinde katkıda bulunmaktadır. Gabala Spor Kulübü’nü temsil etmektedir. Evli ve 2 oğlu var. Genç olmasına rağmen oğlu Yusif’i boksta eğitiyor.

Cobra Perviz lakabı ile tanınan Azerbaycanlı ünlü boksör Survivor 2020’nin ünlüler takımında yarışacak ve ünlüler takımına büyük destek yarayacak.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.