Özlem Zengin Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

16.09.2021
337
Özlem Zengin Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Özlem Zengin Kimdir?, biyografi bölümümüzde Özlem Zengin Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Özlem Zengin Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Özlem Zengin Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Özlem Zengin
Meslek Siyasetçi
Yaşı 52 (1969-09-09)
Boyu
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi
Doğum Yeri Tokat

Özlem Zengin Kimdir? Biyografi

Özlem Zengin, 9 Eylül 1969 tarihinde Salih ve Nimet çiftinin çocukları olarak Tokat’ta dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Daha sonra eğitim hayatına devam etme kararı almış ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Din Sosyolojisi Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.  

Çalışma yaşamına serbest avukat olarak başlayan Özlem Zengin, medya alanında da çeşitli çalışmalara imza atmış ve televizyon programları düzenlemiştir.  

Siyasete atılma kararının sonrasında 25. Dönem İstanbul ve 27. Dönem Tokat Milletvekili olarak seçilmiştir. Ve siyasi başarısı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görevlendirilmiştir.  

İyi derecede İngilizce konuşabilen Başdanışman, 2018 senesinin Temmuz ayı itibariyle ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili’ görevini üstlenmiştir.  

Başak burcu detaylarına sahip olan Özlem Zengin, evli ve 3 çocuk sahibidir.  

12 Aralık 2020 Cumartesi 20:45
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.