Özlem Kurt Azap kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
147
Özlem Kurt Azap kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Özlem Kurt Azap kimdir?, biyografi sitemizde Özlem Kurt Azap kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Özlem Kurt Azap kimdir? kaç yaşında?, Özlem Kurt Azap kimdir? memleketi neresi, Özlem Kurt Azap kimdir? evi nerede, Özlem Kurt Azap kimdir? nereli, Özlem Kurt Azap kimdir? instagram, Özlem Kurt Azap kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Özlem Kurt Azap kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Özlem Kurt Azap
Doğum tarihi: 1 Ocak 1972
Doğum yeri: Ankara
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Alpay Azap ile)
Meslek: Doktor, Bilim Kurulu Üyesi
İnstagram hesabı için tıklayın

Özlem Kurt Azap nereli? Kaç yaşında?

Özlem Kurt Azap kimdir, nereli, kaç yaşında? Özlem Kurt Azap eşi kimdir, evli mi, kiminle evlendi, doğum tarihi, özgeçmişi? Özlem Kurt Azap Alpay Azap evli mi? Özlem Kurt Azap Bilim Kurulu üyesi ile ilgili kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Özlem Kurt Azap yaşamı ve biyografisi

Özlem Kurt Azap Tür doktor. Prof. Dr. Özlem Kurt Azap Başkent Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesidir. 2020 senesinde koronavirüs ile ilgili açıklamaları ile gündeme gelmiştir.

Özlem Kurt Azap eşi kimdir, evli mi, kiminle evlendi, doğum tarihi, özgeçmişi

Özlem Kurt Azap 1 Ocak 1972 senesinde Ankara dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Ankara’da başladı. Ankara Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite yaşamına Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sürdü ve 1996 senesinde mezun oldu. Özlem Kurt Azap mesleki kariyerinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlığı yaptı. Aynı zamanda Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim kullanıcı hesabı görevinde bulundu. 2010 ile 2012 senelerı içinde TTB Merkez Konseyi üyesi oldu. Özel yaşamında Özlem Kurt Azap, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap ile evlendi. Çiftin bu evliliklerinden doğan iki çocukları bulunmaktadır. 

Prof. Dr. Özlem Kurt Azap şimdilerde yaşamını Ankara’da sürdürmekte olup, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda çalışmalarını sürdürmektedir. Özlem Kurt Azap ödülleri ve kitapları bulunmaktadır.

Özlem Kurt Azap kitaları

  • 2017 Antimicrobial Stewardship
  • 2009 Cerrahi Alan İnfeksiyonları
  • 2009 Tanı Yöntemleri. In:Yoğun Bakım Ünitesinde Fungal İnfeksiyonlar
  • 2007 Fungal Enfeksiyonlarda Kombinasyon Tedavisi
  • 2006 Önemli ve Sorunlu Fungal Enfeksiyonlar  
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.