Özlem Denizmen kimdir, Özlem Denizmen kaç yaşında?

07.11.2021
416
Özlem Denizmen kimdir, Özlem Denizmen kaç yaşında?

Özlem Denizmen kimdir, biyografi bölümünde Özlem Denizmen biyografi sayfası ile karşınızdayız. Özlem Denizmen kaç yaşında?, Özlem Denizmen memleketi neresi, Özlem Denizmen facebook, Özlem Denizmen nereli, Özlem Denizmen instagram, Özlem Denizmen ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Özlem Denizmen kimdir? başlığımızın detayları..

Özlem Denizmen Kimdir – Özlem Denizmen Biyografi

1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Esasen Rize’li olan Özlem Denizmen 1992-1994 senelerı içinde Amerika’nın New York şehrinde bulunan Cornell Üniversitesi’nde “Endüstriyel Yönetim” eğitimi almıştır. Daha sonra ise 1997-1999 tarihleri içinde MIT Sloan İşletme Okulu’nda “Finansal Yönetim” eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Business School’da “İleri Seviye Yönetim” eğitimi, 2005 senesinde Stanford’ta “Etkileme Teknikleri” eğitimi ve Harvard Kennedy School’da “Liderlik” eğitimi almıştır.

Özlem Denizmen, çalışma yaşamına 1994’te Amerika’da Finansal Analist olarak Merrill Lynch Yatırım Bankası’nda başlamıştır.

Türkiye’nin finansal okur yazarlık hususundaki kanaat önderi olan Özlem Denizmen, kadınların ve ailelerin, ekonomik anlamda güçlenmelerini destekleyecek uzun soluklu toplumsal projeler üretiyor, seminerler veriyor, televizyon programı, gazete ve dergilerdeki köşe yazıları ve kitapları ile milyonlara ulaşıyor. Bu çalışmaları ile 2011’de Dünya Ekonomik Forumu’nda, ‘Genç Küresel Lider’ olarak seçilen Denizmen, birden fazla ülkeler arası ve ulusal sosyal kuruluşun da etkin üyesidir.
Para Durumu platformu ve FODER Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin kurucusu olan Denizmen, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Danışmanlığı ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Özlem Denizmen, Star TV’de pazar günleri yayına giren “Kadınca” programının sunuculuğunu yapmaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.