Özgür Özel Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
206
Özgür Özel Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Özgür Özel Kimdir?, biyografi bölümümüzde Özgür Özel Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Özgür Özel Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Özgür Özel Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Özgür Özel
Meslek Siyasetçi
Yaşı 46 (1974-09-21)
Boyu
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Didem Özel
Sevgilisi
Doğum Yeri Manisa

Özgür Özel Kimdir? Biyografi

Özgür Özel, 21 Eylül 1974 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini dünyaya geldiğu şehirde tamamlamış ve orta öğretim eğitimi için İzmir’e gitme kararı almıştır.  

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde bir süre eğitim almış ve Manisa Lisesi’ne geçiş yaparak lise eğitimini tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimi için Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tercih eden Özel, okulunu başarıyla bitirmiştir. Mezuniyetinin sonrasında ise eczacılığa başlamış ve 2007 senesinde Türk Eczacılar Birliği’nin yönetim kuruluna girmiştir.  

2009 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Manisa Belediye Başkanlığı’na aday olmuş fakat seçilememiştir. 2011 yılına kadar eczacılık yapan Özgür Özel, sonrasında ilgisi üzerine siyasete atılmaya karar vermiştir.  

2011 senesinde Türkiye Genel Seçimlerinde ‘CHP Manisa Milletvekili’ adayı olmuş ve bu sayede Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir.  

Başarılı siyasetçi, 2014 yılı Yerel Seçimleri için de tekrar Manisa Belediye Başkan Adayı olmuş fakat yine seçilememiştir.  

2015 Kasım ayında yapılan seçimlerde ise CHP Manisa Milletvekilli olarak tekrar seçilen Özel, 18. Olağanüstü Kurultayı’nda CHP parti meclisi kullanıcı hesabıne seçilmiş ve aynı yıl içinde ‘CHP Grup Başkanvekili’ olmuştur.  

Başak burcu detaylarını taşıyan Özgür Özel 1998 senesinde Didem Özel ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten bir de çocuk sahibi olmuştur. Ayrıca çok iyi derecede Almanca ve İngilizce konuşabilmektedir.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 09:56
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.