Ozan Dolunay kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
109
Ozan Dolunay kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ozan Dolunay kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Ozan Dolunay kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ozan Dolunay kimdir? kaç yaşında?, Ozan Dolunay kimdir? memleketi neresi, Ozan Dolunay kimdir? evi nerede, Ozan Dolunay kimdir? nereli, Ozan Dolunay kimdir? instagram, Ozan Dolunay kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ozan Dolunay kimdir? Biyografi

Ozan Dolunay nereli? Kaç yaşında?

Ozan Dolunay kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Ozan Dolunay ne mezunu, kardeşi, sevgilisi, dizileri? Ozan Dolunay yer aldığı diziler, ile ilgili araştırılanler kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ozan Dolunay Türk dizi, reklam, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Genç oyuncu yaşamımıza Patos reklamı ile girdi. Oyunculuk kariyerine 2015 senesinde başladı. Çok önemli dizi film projelerinde rol aldı. Aslını söylemek gerekirse Pilot olmak istiyordu. Lakin bir anda kendisini tiyatro sahnesinde, reklam setlerinde ve dizi filmlerde buldu. Lakin öncesinde “Kim Milyoner Olmak İster” müsabakasında yarışmacı olarak tanındı

Ozan Dolunay yaşamı ve biyografisi

Gerçek ve tam adı ile Mehmet Ozan Dolunay  17 Ocak 1991 senesinde Antalya’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamı bi hayli bilindik okullarda geçti. Enka Lisesi sonrasında Cleveland Highs High School’dan mezun oldu. Üniversite yaşamı Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde başladı. Aynı paralelde Craft Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Hayatında önemli rol oyanayan isim oyuncu arkadaşı Oktay Özkan oldu. Ama öncesinde “Kim Milyoner Olmak İster” yarışma programı ile televizyon ekranlarında yer aldı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2015 senesinde başladı. İlk etapta “Patos” reklam filmi ile başladı. 2015 senesinde oynadığı “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde bir hayli önemli hedef kitlesine sahip oldu. Bu süreci ardından diğer film projeleri takip etti. “Killology” tiyatro oyunu ile  Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 – “Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu” seçildi. En büyük çıkışını 2016 yapımı “Yüksek Sosyete” dizisinde oynadığı “Cenk” rolü ile yaptı. 2019 senesinde “Zalim İstanbul” dizisi ile ekranlara geldi. 2020 senesinde “İyi Günde Kötü Günde” dizisinde “Sarp” rolüne hayat veren isim oldu. Günümüzde dizi ve film çalışmalarını başarı ile ilerleten Ozan Dolunay  yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ozan Dolunay boyu 1.80 cm kilosu 73 kg burcu Kova ve yaşı
28.

Sosyal medya ve magazin dünyasında çok fazla ismi güzel oyuncu Melisa Şenolsun ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme geldi. Ayrıca Bahar Şahin ile ismi anıldı.

Ozan Dolunay fotoğrafları

Ozan Dolunay Tiyatro Ödülleri

 • Killology / Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018 –
  “Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu”

Ozan Dolunay Tiyatro Oyunları

 • Killology / Oyuncu 2018

Ozan Dolunay reklam filmleri

 • Patos reklam filmi 2015

Ozan Dolunay dizileri ve filmleri

Ozan Dolunay yer aldığı diziler aşağıda güncel olarak
listelenmiştir.

 • 2020 – İyi Günde Kötü Günde (Sarp) (TV Dizisi)
 • 2019 – Zalim İstanbul (Cenk) (TV Dizisi)
 • 2018 – Darısı Başımıza (Ozan) (TV Dizisi)
 • 2017 – Lise Devriyesi (Yiğit) (TV Dizisi)
 • 2016 – Yüksek Sosyete (Mert) (TV Dizisi)
 • 2016 – Oyunbozan (Rüzgar) (TV Dizisi)
 • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Barış) (TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.