Ozan Doğulu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
351
Ozan Doğulu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ozan Doğulu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ozan Doğulu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ozan Doğulu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ozan Doğulu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ozan Doğulu

Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi mevcuttur. Şarkıcı Kenan Doğulu’nun da abisidir. 4 yaşındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 senesinde ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den önce Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir.

Ozan Doğulu piyanoyla çocukken tanıştı ve Zeki Müren dahil olmak üzere birden çok sanatçının arkasında çaldı. Gününün birden çok vaktini piyano çalmaya adadı ve konservatuarı birincilikle bitirdi. 6 yaşındayken “Yılın Sanatçısı Ödülü”nü aldı. 12 yaşındayken babasının müzik okulunda ders verdi.

Gloria Gaynor’ın orkestra şefliğini de yapan Ozan Doğulu, uzun bir süreSezen Aksu’nun orkestra şefliğini yapmıştır. Daha sonra kardeşinin albüm ve konser çalişmalarına ağırlık verdi. Ayrıca kendi müzik projesi olan “Ozan Doğulu Live Project”i DJ performanslarıyla çesitli mekanlarda ve etkinliklerde başarıyla yürütmektedir.

Ozan Doğulu, 1993 senesinde kardeşi Kenan Doğulu’nun ilk albümü “Yaparım Bilirsin” i hazırladı.

Ozan Doğulu, “130 Bpm” isimli ilk albümünü Haziran 2010’da yayımladı. Bu albümde Ozan Doğulu’ya Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Tarkan, Kenan Doğulu,Sıla, Mustafa Ceceli, Agusev Brass Band, Ferhat Göçer ve Ziynet Sali eşlik etmiştir. Albümün ilk klibi Sıla ile seslendirdiği “Alain Delon” isimli, kelimeleri Sıla’ya müziği kendisine ait bi hayli beğeni alan şarkısına çekilmiştir. İkinci albümü “Ozan Doğulu 130 BPM Allegro” Ağustos 2011’de piyasaya çıkmıştır. Bu albümde de Atiye, Yalın, Teoman, Ziynet Sali, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Okan Bayülgen, Murat Boz,Sibel Can ve kardeşi Kenan Doğulu gibi başarılı sanatçılarla yaptığı çalışmalar yer aldı.

Ozan Doğulu’nun Beşiktaş Arnavutköy’de “Doğulu Prodüksiyon” adında bir iş yeri mevcuttur. Deniz tutkunu olan Ozan Doğulu’nun bir de teknesi var.

Ozan Doğulu, 2003 senesinde Bursa’da Sezen Aksu konserinde tanıştığı Ece Yosmaoğlu (d.1989) ile 18 Aralık 2007 tarihinde Maslak Refresh The Venue’de evlendi. 24 Mayıs 2008 tarihinde Arya isminde bir kızları oldu.

Albümleri


2010 – Ozan Doğulu 130 Bpm
2011 – Ozan Doğulu 130 BPM Allegro
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.