Ozan Arif kimdir, Ozan Arif kaç yaşında?

04.11.2021
328
Ozan Arif kimdir, Ozan Arif kaç yaşında?

Ozan Arif kimdir, biyografi bölümünde Ozan Arif biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ozan Arif kaç yaşında?, Ozan Arif memleketi neresi, Ozan Arif facebook, Ozan Arif nereli, Ozan Arif instagram, Ozan Arif ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ozan Arif kimdir? başlığımızın detayları..

Ozan Arif Kimdir – Ozan Arif Biyografi

Bir süredir kanser nasıl tedavi edileceği gören Ozan Arif, yaşamını yitirdi.

Giresun’un Alucra beldesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 1949’da dünyaya geldi. Babasının memuriyeti bundan dolayı, ilk ve ortaokulu Samsun`da bitirdi.1972 senesinde yine aynı köyde stajyerlik yapmakta olan ve ona  en büyük desteği veren; Süheylâ Şirin ile evlendi. Samsun’un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. 1980 ve 1991 tarihleri içinde Almanya’da yaşadı. Bilhassa milliyetçi kesimin son derece beğendiği, o kesimin tutkuyla dinlediği bir ozandı.

Birçok şiir ve Halk Edebiyatı yarışmalarında üstün başarı gösteren Ozan Arif`in Türk Halk Edebiyatı`nın şiir, atışma, muamma, irticalen şiir söyleme, lebdeğmez (dudakdeğmez), güzelleme ve diğer dallarında çeşitli tarihlerde aldığı Türkiye birincilikleri, sertifikalar ve ödüller mevcuttur.

Ozan Arif’in albümleri;.. Yazık Olur Vatana, Ölmez Bu Hareket, Herkese Merhabalar, Mamak’tan Gelen Mektup, Korkum Yok, Kime Bıraktın, Haykıran Destanlar, Destanlarda Bul Beni, Destanlar Konuşuyor, Bu Memleket Hepimizin, Bitsin Bu Hasret, Ya Karabağ Ya Ölüm, Hak Yolunda Susmazam Men isimli albümlere imzasını atmıştır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.