Öykü Gürman Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
86
Öykü Gürman Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Öykü Gürman Kimdir? Biyografisi, bölümünde Öykü Gürman Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Öykü Gürman Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Öykü Gürman Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Öykü Gürman

Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müzik eğitim hayatına ufak yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.

1997 senesinde Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitim hayatına burada sürdü. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 senesinde Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı.

Öykü Gürman, 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitim hayatına keman ve şan dersleri alarak sürdü.


Konservatuar’da Erol Uras ile şan, Alaaddin Yavaşça ile repertuar, Faris Akarsu ile müzikal çalıştı. Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak bir çok performanslar sergiledi. 2007 senesinin Aralık ayında ikiz kardeşi Berk Gürman ile” KISMET” albümü yayımlandı. Aynı yıl Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülünü aldı. 2008 senesinde Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Hürriyet Altın Kelebek ödülünün sahibi oldu. 2008 senesinde TRT1 ekranında sunduğu “Boyalı Direk” isimli müzik programı büyük beğeni aldı. 2009 senesinde yine Berk Gürman ile “İKİ ARADA” albümü yayımlandı. Türk ezgilerini flamenko müziğiyle yorumlayan Öykü Gürman, 2010 senesinde kendi bestelerinin de olduğu ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. Kariyerinin ilk solo albümü “Bir Başka” 2011 senesinde Pasaj Müzik etiketiyle yayımlandı.
Web Sitesi: oykugurman.com
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.