Oya Unustası kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
350
Oya Unustası kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Oya Unustası kimdir?, biyografi sitemizde Oya Unustası kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Oya Unustası kimdir? kaç yaşında?, Oya Unustası kimdir? memleketi neresi, Oya Unustası kimdir? evi nerede, Oya Unustası kimdir? nereli, Oya Unustası kimdir? instagram, Oya Unustası kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Oya Unustası kimdir? Biyografi

Oya Unustası Kimdir? Esasen nereli? Kaç yaşında?

Türk, dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Oya Unustası oynadığı roller ile 10 yılı aşkın süredir televizyon ekranlarında. Zaman zaman dönem filmleri ve tiyatro oyunları ile seyircisi ile buluşan güzel oyuncunun yaşamı, kariyer yolculuğu, biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle olacak.

Oya Unustası  yaşamı ve biyografisi ile ilgili

Oyuncu ve bunun yanı sıra model Oya Unustası  1 Ocak 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim ve öğrenim yaşamına İstanbul’da başladı. Memleketi aslen İzmir Buca’dır. Aile kökeni olarak merak edenler için anne aracılığıyla Selanik göçmeni ve baba tarafı ise aslen Bulgaristan göçmenidir. 2 ablası ve 1 abisi bulunmaktadır. Liseyi bitirdiktan sonra üniversiteyi İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’nde okudu ve bu alandan  mezun oldu. Öğrencilik zamanında şan eğitimi aldı ve bi hayli güzel bir sesi mevcuttur. Oya Unustası, bunun bunun yanında 2013 senesinde Mıss Turkey güzellik müsabakasında ilk 20’ye giren finalistlerden birisi olmayı başarmıştır. Başarılı oyuncu Platofilm’de Ayla Algan‘dan sahne sanatları ve oyunculuk eğitimi aldı. 2010 senesinde başlayan oyunculuk kariyerinde ilk kez Kaybedenler Kulübü sinema filminde rol aldı. Bu süreci ardından birden fazla dizi film projesi takip etti.

Oya Unustası  boyu, kilosu, burcu, yaşı?

Oya Unustası boyu 1.73 cam, kilosu 52 kg, burcu Oğlak, 31 yaşında.

Oya Unustası sevgilisi

Medya ve magazin dünyasında uzun süredir birlikte olduklarına dair haberlerle gündeme gelen güzel oyuncu Oya Unustası  rol arkadaşı ve oyuncu Tansu Taşanlar ile evleneceği yönünde iddialarla gündeme gelmiştir.

Oya Unustası instagram hesabı

Oya Unustası instagram hesabı için tıklayın.

Oya Unustası oynadığı tiyatrolar

  • Çok Satanlar – Olivia 2017 – 2019

Oya Unustası oynadığı dizi ve sinema filmleri

Oya Unustası oynadığı dizi ve sinema filmleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Hercai (Gönül Aslanbey) TV Dizisi 2019
  • Kalbim Ege’de Kaldı (Zeliş Gıpgıp) TV Dizisi 2015
  • Diriliş: Ertuğrul TV Dizisi 4. Sezon (Sugay Hatun) 2017
  • Diriliş: Ertuğrul (Sugay Hatun) TV Dizisi 2014
  • Beyaz Karanfil (Nergis) TV Dizisi 2014
  • Sevdaluk (Gülben Gedik) TV Dizisi 2013
  • İzmir Çetesi (Duru) TV Dizisi 2011
  • Kaybedenler Kulübü (Bardaki Kız) Sinema Filmi 2010
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.