Oya Alasya kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
1.444
Oya Alasya kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Oya Alasya kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Oya Alasya kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Oya Alasya kimdir? kaç yaşında?, Oya Alasya kimdir? memleketi neresi, Oya Alasya kimdir? evi nerede, Oya Alasya kimdir? nereli, Oya Alasya kimdir? instagram, Oya Alasya kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Oya Alasya kimdir? Biyografi

Oya Alasya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Oya Alasya Türk tiyatrocu ve sinema oyuncusudur. Yeşilçam Sinemasının usta oyuncularından Zeki Alasya’nın eşidir. 4 Temmuz 1949 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz saygınlığı ile 72 yaşındadır. Gerçek adı Oya Mellla’dır. Türk sinemasında Köyden İndim Şehre, Salak Milyoner adlı sinema filmlerinde oynadığı Himmet’in Karısı tiplemeleri ile tanınmaya başladı.

Oya Alasya yaşamı ve biyografisi

Oya Alasya 4 Temmuz 1949 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Kariyerini ilk tiyatro üzerine inşa etmeye başladı ve çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı. Takvimler 1960’lı senelerın sonlarını gösterdiğinde oyuncu Zeki Alasya ile tanıştı. 1969 senesinde başlayan bu birliktelik kısa bir süre sonra evlilikle taçlandırıldı. Zeki Alasya ile evliliğinden Zeynep adına bir kızı oldu. Oya Alasya’nın en büyük hastalığı, bebek koleksiyonu yapmak oldu. Zamanla eşi Zeki Alasya ile yolları ayrılma noktasına geldi. Nitekim 1987 senesinde bu evlilik son buldu. Oya Alasya evliliğinin son bulması ile uzun bir süre gündemde yer almadı. Günümüzde torunu Ali Göltekin Zeki Alasya’nın adeta kopyasıdır ve ona çok benzemektedir.

Oya Alasya sinema oyunculuğu kariyerine 1970 senesinde başladı. 1970 senesinde peard arda 3 sinema filmi ile beyazperde de boy gösterdi ve Yeşilçam Sineması’nda beğeni toplamaya başladı. “Tamam mı Devam mı, Üç Gelin Altı Damat ve Kapıcının Kızı” peş peşe oynadığı sinema filmleri oldu.  Oya Alasya’yı asıl  Yeşilçam sineması ve seyircisi ile buluşturan 1972 senesinde oynadığı “Sev Kardeşim” adlı sinema filmi oldu. En büyük çıkışını ise 1974 senesinde “Salak Milyoner ve Köyden İndim Şehire” adlı sinema filmleri ile yaptı. Oya Alasya 1974 senesinden sonra herhangi bir yapımda oynamadı.

Zeki Alasya Oya Alasya ile boşandıktan sonra. İkinci evliliğini Türkiye 2. Güzeli Sema Yunak ile sonrasında bu evliliğini de bitirerek 2008 senesinde 35 yaş ufak olan sevgilisi Jülide Adak ile evlendi. Bu onun son evliliği oldu. Oya Alasya gençliği boyunca az ve öz kaliteli film yapımlarında rol aldı. Yıllara göğüs geren güzelliği ile Oya Alasya şimdi ki hali görenleri şaşkına çevirmektedir. Hala o berrak güzelliğini koruyan Oya Alasya yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Oya Alasya son hali

Oya Alasya son hali

Oya Alasya Zeki Alasya’nın neyi, Zeki Alasya eşi Oya Alasya kimdir, son hali, gençliği, şimdiki hali, yaşıyor mu, yer aldığı diziler, filmler, çocuğu, kızı, torunu ile ilgili bilgileri vikipedi kaynağından derledik.

Oya Alasya boy kilo yaş ve hangi burç?

Oya Alasya boyu 1.65 cm kilosu 72 kg burcu Yengeç.

Oya Alasya dizi ve filmleri

Oya Alasya hangi dizilerde oynadı? Tüm sinema filmleri aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 1974 Salak Milyoner
  • 1974 Köyden İndim Şehire
  • 1972 Sev Kardeşim
  • 1970 Tamam mı Devam mı
  • 1970 Üç Gelin Altı Damat
  • 1970 Kapıcının Kızı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.