Orhan Demir kimdir, Orhan Demir kaç yaşında?

05.11.2021
96
Orhan Demir kimdir, Orhan Demir kaç yaşında?

Orhan Demir kimdir, biyografi bölümünde Orhan Demir biyografi sayfası ile karşınızdayız. Orhan Demir kaç yaşında?, Orhan Demir memleketi neresi, Orhan Demir facebook, Orhan Demir nereli, Orhan Demir instagram, Orhan Demir ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Orhan Demir kimdir? başlığımızın detayları..

Orhan Demir Kimdir – Orhan Demir Biyografi

Orhan Demir, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aracılığıyla Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. 

Orhan Demir, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1979 senesinde mezun oldu. Orhan Demir, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde bitirdi.

1983 – 1994 senelerı içinde sırasıyla, İmar ve İskan Bakanlığı Büyük İstanbul Nazım Plan Bürosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, STFA Mühendislik A.Ş.’de şehir plancısı, müdür yardımcısı ve proje müdürü olarak görev yapan Orhan Demir, 1986 senesinden bu yana, başta İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı kentleri ve bölgeleri için hazırlanan ulaşım ana planları, karayolu, tramvay, hafif raylı sistem, metro sistemleri talep analizleri, fizibilite etütleri gibi kentsel ve bölgesel ölçeklerdeki ulaştırma projelerinde görev aldı.
Orhan Demir, 1999 senesinden bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ulaşım planlaması hususunda dersler veriyor, atölye çalışmalarına katılıyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.