Onur Şan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
170
Onur Şan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Onur Şan Kimdir? Biyografisi, bölümünde Onur Şan Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Onur Şan Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Onur Şan Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Onur Şan

Onur Şan, 24 Temmuz 1981 senesinde Sivas’ta dünyaya geldi. İlköğretim ve Liseyi ATA Kolejinde okuyan Onur Şan, İstanbul Teknik üniversitesi Konservatuar Şan bölümünü bitirdi. Müzik yaşantısına, 8 yaşında bağlama çalmayı öğrenerek başlayan Onur Şan, Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu, Liseler Arası THM Ses müsabakasında, gösterdiği üstün sergilediği güçle birinci oldu.

TRT’nin gerçekleştirdiği yarışmada İstanbul bölge birincisi, sonrasında Türkiye ikincisi seçildi . TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı.

Onur Şan, 2000-2002 senelerı içinde TRT İstanbul Radyosunda akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun bunun yanında 1998 Yılında İtalya ve Fransa da tertip edilen folklor festivaline katılan genç sanatçı Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile temsil etti.


Yolcular Türkü Nağme adlı grup albümü ile Türkü severler ile ilk buluşmasını gerçekleştiren, sonrasında Aşkın Mavisi ve son kez da Dağlarına Kar olurum Yar adlı albümüyle, müzik yaşamına devam eden Onur Şan, TRT ekranların da yayına giren ve gençleri ekrana bağlayan Halkalı Şeker ve Anadolu’nun Sesi Programını başarıyla sundu.

Derlemeleriyle, TRT arşivine büyük hizmetler sağlayan Babası A.Turan Şan, Amcası Ömer Şan ve Yengesi  Bilge Şan, TRT İstanbul Radyosu THM sanatçılarıdır.

2008 senesinde Seda Sayan ile evlenen Onur Şan, 2010 senesinde boşandı.

Onur Şan, 2008-2012 senelerı içinde yayına giren Akasya Durağı dizisinde Seyit karakterini oynadı.

2012 Mevsim Çiçek Açtı – Asaf
2008-2011 Akasya Durağı – Seyit
2007 Ayrılık – Asım
2006 Yaşanmış Şehir Hikayeleri – Bedri
2005 Zeytin Dalı – Selim
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.