Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir?

26.10.2021
157
Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir?

Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir?, biyografi sitemizde, Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir? başlığı altında makale bir araya getirdik. Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir? biyografisi yazımızda…

Onur Dilber Kimdir Ve Nerelidir?

Onur Dilber kim? Komiser Rıza kaç yaşında ve nereli? Bugüne kadar hangi dizi ve filmlerde yer aldı? Bilinmeyenleriyle biyografisi.

Onur Dilber 1 Ocak 1982 Trabzon Araklı doğumludur ve Trabzonludur. Oğlak burcudur. İlk ve orta dereceli okullarını da Trabzon’da okudu.
Çukurova Üniversitesi Konservatuarı tiyatro ve oyunculuk bölümü mezunudur. Oyuncu buradan mezun olduktan sonra Haliç üniversitesinde ileri oyunculuk dalında master yapmıştır. Maden mühendisliğinde de eğitim gördü fakat bu bölümü tamamlamadan ayrıldı.

Bekardır. Fanatik trabzonsporludur. Şiir okumayı,yazmayı ve dinlemeyi çok sevmektedir. Ayrıca sesi de güzeldir ve arada bir şarkı da söylemektedir.

Birçok tiyatroda şimdiye kadar oyunculuk yaptı.
Duru Tiyatro bünyesindeki Şah Mat doğaçlama gösteri gurubunda yer aldı.

5 Şehir, Kamil İnsan, Oflu Hocanın Şifresi, Yaşamak Güzel Şey, Görevimiz Tatil, Kapan, Dert Bende adlı sinema filmlerinde rol aldı.

Klavye Delikanlıları dizisinde Cevdet kişiliğine hayat verdi. Fırtına, Hayat Apartmanı, Benim annem Bir Melek, Papatyam dizilerinde de kendine yer buldu. TRT 1 kanalında yayına giren Seksenler dizisinde Komiser Rıza kişiliği ile ilk defa kameraler karşısına geçti ve en büyük çıkışını Baş Komiser Rıza Karakteri ile yaptı. Haritadan kendine yer beğen Selahattin. Riv riv yapma Selahattin gibi kelimeleri ve dizide kullandığı karadeniz şivesi herkesin aklında yer etti.
Günümüzde de yeniden çekilen seksenler dizisinde oyunculuğa sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.