Ömer Öztüyen kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
1.068
Ömer Öztüyen kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ömer Öztüyen kimdir?, biyografi sitemizde Ömer Öztüyen kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ömer Öztüyen kimdir? kaç yaşında?, Ömer Öztüyen kimdir? memleketi neresi, Ömer Öztüyen kimdir? evi nerede, Ömer Öztüyen kimdir? nereli, Ömer Öztüyen kimdir? instagram, Ömer Öztüyen kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ömer Öztüyen kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ömer Öztüyen
Doğum tarihi: 1982
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.80 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Ezo Sunal ile)
Meslek: Müzisyen, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Ömer Öztüyen nereli? Kaç yaşında?

Ömer Öztüyen kimdir, instagram, yaşı, nereli, sevgilisi? Müzisyen Ömer Öztüyen kim, eşi kimdir? Ezo Sunal’ın eşi kimdir? Ne iş yapar? Çocukları var mı? Kim kimdir bölümümüzde usta oyuncu merhum Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın eşi Ömer Öztüyen yaşamı ve biyografi detayları bulunacak.

Ömer Öztüyen yaşamı ve biyografisi

Ömer Öztüyen Türk müzisyen, vokal ve Çocuk yazarıdır. Türk güldürü ustası merhum Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal ile birlikteliği ve akabinde evliliği ile gündeme gelmiştir.

Müzisyen Ömer Öztüyen 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimine İstanbul’da başladı. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nde bitirdi. Müzik kariyeri için başta Şef Lonescu ve Özlem Sümer’den piyano ve keman eğitimi aldı. Daha sonra Yusuf Gençay’dan viola eğitimi aldı.

Müzik kariyerini hem Türkiye hem de Avrupa ülkelerinde  önemli festivallerde çalışarak ilerleten Müzisyen Ömer Öztüyen Grup Gevende Orkestrası çatısı altında  viyola ve geri vokal olarak çalışmalarına sürdürmektedir.

Ömer Öztüyen özel yaşamında uzun süre birlikte olduğu Ezo Sunal ile ilk kez 2015 senesinde “Lalala – Çocuklar İçin Müzikli Oyunlar ve Etkinlikler: 6 Yaş” adlı kitabı birlikte yazmaları ile gündeme geldi. Ardından 2018 senesinde “Kes, Yapistir, Kendin Yap: Ezo ile Sanatsal Faaliyetler” adlı yine Ezo Sunal ortaklığı ile çalışmaları ile yer almıştır. Aynı yılın içinde 11 Şubat 2018 tarihinde Ömer Öztüyen Ezo Sunal ile evlendi. Müzisyen Ömer Öztüyen şimdilerde müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.