Ömer Lütfü Avşar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
133
Ömer Lütfü Avşar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ömer Lütfü Avşar kimdir?, biyografi sitemizde Ömer Lütfü Avşar kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ömer Lütfü Avşar kimdir? kaç yaşında?, Ömer Lütfü Avşar kimdir? memleketi neresi, Ömer Lütfü Avşar kimdir? evi nerede, Ömer Lütfü Avşar kimdir? nereli, Ömer Lütfü Avşar kimdir? instagram, Ömer Lütfü Avşar kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ömer Lütfü Avşar kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ömer Lütfü Avşar
Doğum tarihi: 1 Ocak 1966
Doğum yeri:Kırıkkale
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Avukat
Twitter hesabı için tıklayın

Ömer Lütfü Avşar nereli? Kaç yaşında?

Ömer Lütfü Avşar kimdir, nereli, kaç yaşında? Ömer Lütfü Avşar ne iş yapar, mesleği ne? Ömer Lütfü Avşar evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ömer Lütfü Avşar yaşamı ve biyografisi

Ömer Lütfü Avşar Türk Hukukçu ve Avukat’tır. Avşar Hukuk Bürosu ve Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ulusal televizyon kanallarında katıldığı haber ve siyasi programlarından tanınmaktadır.

Ömer Lütfü Avşar ne iş yapar, mesleği ne

Ömer Lütfü Avşar 1 Ocak 1966 senesinde Kırıkkale dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Hatay Belen’dir. Eğitim yaşamına Kırıkkale’de başlayan Ömer Lütfü Avşar liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sürdü.

Ömer Lütfü Avşar üniversiteden mezun olduktan sonra 1989 senesinde vatani görevini tamamlamak için askere gitti. Askerden döndükten sonra mesleki kariyerine Ankara Barosu’nda staj yaparak adım attı. Ardında Hakimlik sınavına girdi ve kazandı. Memur atamalarının sonrasında kendi isteği ile görevinden istifa etti ve Ankara Barosu çatısı altında serbest avukatlık yapmaya başladı.

1992 senesinde kendisine ait Avşar Hukuk Bürosu’nu kurdu. Ardından Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.  Birçok dergi de ve kitapta makaleleri ve yazıları bulunan Ömer Lütfü Avşar ulusal televizyon kanallarında yorumcu olarak da bulunmaktadır.

Ömer Lütfü Avşar Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı yaptı. Günümüzde Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanı olan Ömer Lütfü Avşar evli olup iki çocuk babasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.