Ömer Çelik kimdir, Ömer Çelik kaç yaşında?

05.11.2021
82
Ömer Çelik kimdir, Ömer Çelik kaç yaşında?

Ömer Çelik kimdir, biyografi bölümünde Ömer Çelik biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ömer Çelik kaç yaşında?, Ömer Çelik memleketi neresi, Ömer Çelik facebook, Ömer Çelik nereli, Ömer Çelik instagram, Ömer Çelik ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ömer Çelik kimdir? başlığımızın detayları..

Ömer Çelik Kimdir – Ömer Çelik Biyografi

1968 senesinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı.  Adana Motor Teknik Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Adana Erkek Lisesi’nde bitirdi.Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi alanında yaptı. Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak görev yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı. Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar paylaşımı yaptı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Siyaset yaşamına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde girdi. AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 2002-2013 senelerı içinde Genel Başkan siyasi danışmanı olarak görev yaptı.22, 23, 24. ve 26. dönem Adana milletvekili olarak yer aldı. Türkiye-ABD Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. 

2010 senesinde AK Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.  2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tayin edildi.  2015 tarihi itibariyle de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin parti sözcüsü olarak atandı.

2016 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı hükümet listesinde Avrupa Birliği Bakanı görevini üstlenmiştir.

Bekar olan Ömer Çelik, İngilizce bilmektedir. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.