Nusret Gökçe Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
639
Nusret Gökçe Kimdir Biyografi ve Hayatı

Nusret Gökçe Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Nusret Gökçe Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Nusret Gökçe Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Nusret Gökçe Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Nusret Gökçe Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Nusret Gökçe, diğer bir adıyla “Salt Bae” lakabıyla sosyal platformda bi hayli ünlenmiştir. Türk kasap, şef ve lokantacı olan Nusret internette paylaşımı yaptığı tuzlama hareketiyle fenomen olmuş ve tanınmıştır. Nusr-Et adıyla et lokantası zincirine sahip olan Nusret Gökçe nerelidir?


Nusret Gökçe Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Nusret Gökçe, Erzurumludur. Maden işçisi bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi ev hanımı olan Fatma Hanımdır. Babasının adı ise Faik’tir13 yaşında iken maddi imkânsızlıklardan dolayı Nusret okumuş olduğu Faik Şahenk İlkokulunu yarıda bırakmış ve bir kasap dükkânında çalışmaya başlamıştır. Sadece çıraklık yapan Nusret, etrafını iyi incelemiş ve ustalarını dikkatle gözlemlemiştir. Zamanla ise yaptığı işi sevmiş ve kasaplık, tutkusu haline gelmiştir. Bostancı Kasaplar Çarşısında, Günaydın Kasap’ta askere kadar çalışmıştır. Müşterilerle olan iyi diyalogu, özenli et seçimi ve pişirme teknikleriyle gitgide öne çıkmaya başlamış hatta işyerinde bu yüzden ikaz bile almıştır. Nusret Gökçe kaç yaşındadır? 1986 senesinde doğan Nusret toplamda beşkardeşi mevcuttur ve sondan ikinci çocuktur.

Askerden döndükten sonra işin inceliklerini ve ustalıklarını daha da öğrenmek istiyorsanız yurtdışı seyahatleri gerçekleştirmiştir. Maddi imkânsızlıklara aldırmaksızın müşterilerle olan iyi diyalogu aracılığıyla birkaç müşterilerinde yardımlarıyla çeşitli ülkelerde bulunmuş ve belirli sürelerde oralarda çalışmıştır. Kasaplık hususundaki alakalı teknikleri ve incelikleri öğrenmiş, farklı kültürler tanımıştır. Yurtdışından döndükten sonra Nusr-Et Steakhouse açmıştır. Gitgide git gide artan müşteri sayısı ve popülaritesi sayısı ile şube sayısını artırmıştır. Türkiye’de altı şubesi bulunmakla birlikte Dubai, Abu Dhabi, Doha, Miami ve New York’a da şubeleri bulunmaktadır.

Salt Bae Ne Demek?

Nusret Gökçe Kimdir? Nusret Ocak 2017’de sosyal platform hesabına yüklediği bir post ile bi hayli tanınır hale gelmiştir. Hesabına yüklediği et kesim ve hazırlama aşamasını koyduğu videodaki tuz serpme hareketi ile fenomen oldu. Bu video sosyal platform hesabında tam 10 milyon kez izlendi. Türkiye’de ve dünya çapında aralarında sporcuların ve ünlülerin olduğu birden fazla insanın bu hareketi taklit etmesi ile de iyice ünlenen Nusret, sosyal platform hesabının takipçi sayısı da hızla yükselişe geçti. “Salt Bae” adı verilen bu hareket ile Nusret, dünyaca tanınan biri halini aldı.

Nusr-Et Steakhouse Hakkında

İlk şubesini Mithat Erdem ile Etiler’de açan Nusret Gökçe, gitgide bi hayli rağbet görmüştür. Bilhassa internete yüklediği videolar ile iyice tanınır hale gelmesi sonucu ile birlikte birden fazla ünlü ismin de restoranına gelmesi ile gastronomi dünyasının en popüler isimlerinden biri oldu. Ankara, İstanbul, Bodrum, Marmaris gibi şubeleri yanında yurtdışında da birden fazla şubesi bulunmaktadır. Nusr-Et’i Steakhouse şubelerinde menüler tabii ki de tamamen et ağırlıklıdır. İlk baktığınızda sade olduğunu düşündüğünüz menüde her et kategorisi için ayrı menü oluşturulmuş. Hemen her yemekte bulunan ette ise etin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Nusreti özel yapan ise başından sonuna kadar etin her sürecinde bulunmasıdır. Etlere onay vermesi, kontrol etmesi onun işine ne kadar tutkuyla bağlı olduğunun adeta bir ispatı niteliğindedir. Diğer bir özellik ise Nusret’in restoranlarının dekorasyonu da bi hayli ilgi çekicidir. Şubeler sade, sakin ve modern olsa da bi hayli şık dizayn edilmiştır. Sıcak ve ferah bir ortam sunan mekân iyi bir aydınlatma sistemi ile kaliteli ve rahat bir yemek deneyimi sunuyor. Ayrıca bir kasap bölümü de var. Çiğ etler kasap bölümünde sergileniyor ve adeta dekoratif bir unsur olarak kullanılıyor. Bu görüntü de restoranla adeta uyum içinde ve iç içe geçmiş bir görüntü sunuyor. Genel olarak ahşap servis tahtalarıyla sunulan etlere patates kızartması eşlik ediyor.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.