Nurullah Öztürk kimdir, Nurullah Öztürk kaç yaşında?

05.11.2021
44
Nurullah Öztürk kimdir, Nurullah Öztürk kaç yaşında?

Nurullah Öztürk kimdir, biyografi bölümünde Nurullah Öztürk biyografi sayfası ile karşınızdayız. Nurullah Öztürk kaç yaşında?, Nurullah Öztürk memleketi neresi, Nurullah Öztürk facebook, Nurullah Öztürk nereli, Nurullah Öztürk instagram, Nurullah Öztürk ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Nurullah Öztürk kimdir? başlığımızın detayları..

Nurullah Öztürk Kimdir – Nurullah Öztürk Biyografi

TBMM Genel Kurulunda, RTÜK kullanıcı hesabıne Nurullah Öztürk  seçildi

1965 senesinde Eskişehir’de doğan Nurullah Öztürk, İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, liseyi Balikesir’de bitirdi. 1984 senesinde başladığı İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 

Mezuniyet sonrası, İstanbul’da 2 yıl bir eğitim kurumunda idarecilik yaptı. 1991-2002 senelerı içinde Polis Akademisinde Halkla İlişkiler alanında Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla lisansüstü eğitim için İngiltere’ye gönderildi.

Galler Üniversitesinde (University of Wales), Hukuk (Kriminoloji) alanında “The Impact of Police-Public Relations on Crime Fighting: with specific reference to reporting crime.” “(-Polise yapılan suç ihbarları ışığında-: Suçla Mücadelede Polis Halk İlişkilerinin Etkisi” isimli tez ile Hukuk Yüksek Lisansını (LLM) bitirdi.Türkiye’ye döndükten sonra Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalında doktora eğitimi aldı.

2002-2003 senelerı içinde TBMM’de danışman olarak görev aldı. 2003 senesinde Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsünde (DİE-TÜİK) vazifeye başladı ve 2 yıl Daire Başkanlığı yaptı. Enstitüdeki görevi sırasında, TKY Koordinatörlüğü, Eğitim Koordinatörlüğü, Stratejik Planlama Başkan Yardımcılığı ve Etik Komisyonu kullanıcı hesabı görevlerini de yürüttü.

2005 senesinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda vazifeye başladı. Kısa bir süre Özel Kalem Müdürlüğü yaptıktan sonra 2005-2013 senelerı içinde İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığını ve bu süre içinde eş zamanlı olarak hemen hemen 10 ay Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan Vekilliğini yürüttü. Aynı zamanda Üst Kurulda Etik Komisyonu kullanıcı hesabı ve Başkanlığı yaptı

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.