Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
267
Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografisi, bölümünde Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Nuri Gökaşan Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Nuri Gökaşan
Nuri Gökaşan, 20 Haziran, 1950 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. 1970 senesinde Orhan Ercin Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. 1970 – 2004 senelerı içinde görev yaptığı tiyatrolardan bazıları Çağdaş Sahne – Ankara Sanat Tiyatrosu – Ankara Komedi Sahnesi – Ali Hürol Tiyatrosu – Yeni Tiyatro – DAT Yapım (İst.) – Tiyatro Bakış (İst.) – Dormen Tiyatrosu – Bakırköy Belediye (İst.) – Tiyatro İstanbul (İst.) – Tiyatro Kedi – Tiyatro Ekin. Bu süre içinde elliden fazla oyunda oyuncu veya yönetmen olarak görev yaptı.

Atları da Vururlar – (Horace Mc Coy) DAT Yapım – Anfıtrion 2000 (Haldun Dormen) Dormen Tiyatrosu Cahide – (Nezihe Araz) Tiyatro Bakış Müzikallerin’de oynadı. Ada – (Athol Fugaro) Türk Sanat Kurumu 1989 en iyi erkek oyuncu. Ağaçların Dansı (Nuri Gökaşan) Yazım 1992 Çevre Bakanlığı Çevre Beratı Terlik (Alan AYCKBORN) – 2002 (Tiyatro İstanbul) Selim Naşit en iyi komedi partner ödüllerini aldı. Cumhuriyet (Ziya Öztan) – Abdülhamit Düşerken (Ziya Öztan) – Gazeteci Yazarını Arıyor (Safa Önal) – Vizontele Tuuba (Yılmaz Erdoğan) filmlerinde oynadı.


TRT ve özel kanallarda çok sayıda dizide, reklam filmlerinde, belgesellerde oyuncu ve dublaj sanatçısı olarak görev yaptı.

Radyo ve TV skeçleri yazdı, beş adet çocuk oyunundan sonra ilk büyük oyun denemesi Adam – Adam oldu.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.