Nur Yerlitaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
144
Nur Yerlitaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nur Yerlitaş kimdir?, biyografi sitemizde Nur Yerlitaş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nur Yerlitaş kimdir? kaç yaşında?, Nur Yerlitaş kimdir? memleketi neresi, Nur Yerlitaş kimdir? evi nerede, Nur Yerlitaş kimdir? nereli, Nur Yerlitaş kimdir? instagram, Nur Yerlitaş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Nur Yerlitaş kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Nuray Yerlitaş
Doğum tarihi: 11 Ağustos 1955
Doğum yeri: İstanbul
Ölüm tarihi: 27 Nisan 2020 (64)
Boyu: 1.67 cm 
Kilo: 92 kg
Burcu: Aslan
Eğitim durumu: Üniversite
Meslek: Moda Tasarımcısı
İnstagram hesabı için tıklayın

Nur Yerlitaş nereli? Kaç yaşında?

Nur Yerlitaş kimdir, nereli, boy, kilo, yaşı, gençliği, eşi, kiminle evlendi, çocukları var mı, son hali, son durumu, son hali boydan, kaç yaşında yaşamını yitirdi, neden öldü, hastalığı? Nur Yerlitaş’ın kızı kim? Oynadığı diziler, filmler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Nur Yerlitaş yaşamı ve biyografisi

Nur Yerlitaş Türk Moda Tasarımcısı ve bunun yanı sıra yarışma jürisi. 1980 senesinde İtalya, Fransa’ya giderek bavulda getirdiği kıyafetleri Türkiye’de satarak moda dünyasına adım attı. Sonra hem Türkiye hem de tüm dünya çapında tanınan ünlü bir moda tasarımcısı oldu.

Nur Yerlitaşın kızı kim Oynadığı diziler, filmler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri

Nur Yerlitaş 11 Ağustos 1955 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Asıl adı Nuray Yerlitaş’tır. Lakabı ise Nurella’dır. Annesi Saadet Yerlitaş aslen Arap kökenli Siirtli’dir. Babası ise aslen Giresunlu’dur. Nur Yerlitaş’ın bunun bunun yanında Benan Yerlitaş ve Bahattin Yerlitaş adında 2 kardeşi bulunmaktadır. İstanbul’da eğitim yaşamına başlayan Nur Yerlitaş moda ilgisi çok ufak yaşlarda başladı. Çok hareketli bir yaşam sürdü.

Nur Yerlitaş Gençliği

1980’li senelerda halen 25 yaşındayken yurtdışına çıktı. Paris yolculuğu sırasında Milano’dan satın aldığı kıyafetleri İstanbul’da satmaya başladı. Avrupa modasını yakında zamandan takip eden Nur Yerlitaş yurtdışında birden fazla Avrupa ülkesini gezdi ve moda şehirlerinden kıyafetler satın aldı. İstanbul’da kendi tasarım atölyesini kurdu. Kısa süre sonrada butiğini açtı. Tasarladığı kıyafetlerle kısa süre içinde sanat, siyaset ve moda dünyasının dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

Nur Yerlitaş Gençliği yeni

Nur Yerlitaş Bülent Ersoy başta olmak üzere, Ajda Pekkan, Seda Sayan, Tarkan ve daha bir çok Türk ünlünün kıyafet tasarımlarına imza attı. Ünlü bir moda tasarımcısı olmasına karşın Türk seyircisi onu çok geç tanıdı. Nur Yerlitaş televizyon ve şov dünyasına 2007 senesinde “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışma programı ile adım attı. 2010 senesinde “Yemekteyiz” programına katıldı. 2011 senesinde “Bugün Ne Giysem” programında iyi bir çıkış yakaladı. En büyük çıkışını ise 2014 senesinde “Bu Tarz Benim“ moda yarışma programı ile yaptı ve zirve yaptı. Nur Yerlitaş 2014 senesinden sonra caps’leri yapılmaya başlandı. Replikleri sosyal platformnın her mecrasına ulaştı. 2015 senesinde ilk kez bir (Yedigün ) reklam filminde rol aldı. 2016 senesinde “İşte Benim Stilim” yarışması ile ekranlarda bulunan Nur Yerlitaş 2019 senesinde Serkan Kaya’nın “Karagözlüm”  video klibine imza attı.

Nur Yerlitaş sosyal yaşamına kendisini eleştirebilen bir modacıydı. Bunun bunun yanında kendisine “Arızalı” diyebilecek kadar içtendi. Nur Yerlitaş hiçbir zaman magazin ve medya camiasında herhangi bir isimle sevgili olarak anılmadı. Hiç evlenmedi. İçindeki çocuk sevgisini yeğenlerinin sevgisi ile bastırdı. İstanbul Nişantaşı’nda yaşayan Nur Yerlitaş’ın evinde 2 buzdolabı yer alıyordu. Birinci dolabında yalnızca taze meyveler ve ikinci dolabında da pasta, yüksek kalorili yiyecekler yer alıyordu. Nur Yerlitaş stresini atmak için bulaşık yıkar ve zaman kavramı olmadığı için gecenin herhangi bir saatinde bir kafede gidip oturabilen bir modacıydı. ‘Başım ağrıyor’ deyip çıktığı yarışma programına bir daha dönemedi. Panik atak şikayeti ile gittiği doktor ona beyninde tümör olduğunu söylemişti. Nur Yerlitaş’ın nasıl tedavi edileceği sıkıntılı süreçlerle geçti. Nur Yerlitaş hastalığı son hali endişe veren nitelikteydi. Hastalıktan sonra normal haline göre çok çok zayıfladı. Hastalığı sonrasında Hülya Avşar ve Tarkan ismini vefaları dolaysı ile dilinden düşürmedi.

Nur Yerlitaş son hali

Ünlü modacı Nur Yerlitaş hastalandıktan sonra 2019 senesinde “Cengiz Semercioglu ile Sabah Sohbeti” sonrasında, Okan Bayülgen ile Uykusuzlar Kulübü programına ve “2.Sayfa” programına konuk oldu. Belki de son kez içinde uhde kalan anılarını içtenlikle paylaşımı yaptı. Ünlü modacı Nur Yerlitaş 64 yaşında tedavi gördüğü hastanede 27 Nisan 2020 tarihinde yaşamını yitirdi ve 2020 senesinde ölen ünlüler arasına dahil oldu.

Nur Yerlitaş TV ve şov programları

Nur Yerlitaş’ın olduğu programlar, jürisi olduğu yarışma programları, video klipler aşağıda bulunmaktadır.

  • 2019 Karagözlüm – Serkan Kaya – Video Klip
  • 2016 İşte Benim Stilim
  • 2015 Maral: En Güzel Hikâyem
  • 2015 Yedigün Reklam Filmi
  • 2014 Bu Tarz Benim
  • 2011 Türkan – Demet Akalın – Video Klip
  • 2011 Bugün Ne Giysem
  • 2010 Yemekteyiz
  • 2007 Bak Kim Dans Ediyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.