Numan Kurtulmuş kimdir, Numan Kurtulmuş kaç yaşında?

06.11.2021
605
Numan Kurtulmuş kimdir, Numan Kurtulmuş kaç yaşında?

Numan Kurtulmuş kimdir, biyografi bölümünde Numan Kurtulmuş biyografi sayfası ile karşınızdayız. Numan Kurtulmuş kaç yaşında?, Numan Kurtulmuş memleketi neresi, Numan Kurtulmuş facebook, Numan Kurtulmuş nereli, Numan Kurtulmuş instagram, Numan Kurtulmuş ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Numan Kurtulmuş kimdir? başlığımızın detayları..

Numan Kurtulmuş Kimdir – Numan Kurtulmuş Biyografi

Numan Kurtulmuş 1959’de Ünye’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde, lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde bitirdi. 1990-1993 senelerında ABD’de Cornell Üniversitesi New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

1992 senesinde İktisat Doktoru, 1994 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doçent ünvanını aldı. 2004 senesinde ise profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde uzun yıllar Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler verdi.Kurtulmuş, 1998 senesinde aktif siyasete girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2001 senesinde Fazilet Partisi’nin kapatılmasının sonrasında Saadet Partisi’ne katıldı. 26 Ekim 2008’de Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi. Saadet Partisi’nden ayrılarak, 2010 tarihinde Halkın Sesi Partisi (HAS Parti)’ni kurdu. Halkın Sesi Partisi, 2012’de ‘bütünleşme sebebiyle fesih’ kararı alarak AK Parti ile birleşti.  2012’de AK Parti Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 

Kurtulmuş, 2014 tarihinde 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Başbakan Yardımcısı olarak görev üstlendi ve halen bu görevi sürdürmektedir. 

1988’de Sevgi Kurtulmuş ile evlenen Numan Kurtulmuş‘un Ayşe, İsmail ve Emir adlarında üç çocuğu dünyaya gelmiştir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.