Nisan Turgul kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
706
Nisan Turgul kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nisan Turgul kimdir?, biyografi sitemizde Nisan Turgul kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nisan Turgul kimdir? kaç yaşında?, Nisan Turgul kimdir? memleketi neresi, Nisan Turgul kimdir? evi nerede, Nisan Turgul kimdir? nereli, Nisan Turgul kimdir? instagram, Nisan Turgul kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Nisan Turgul kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Nisan Turgul
Doğum tarihi: 17 Nisan 1982
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.73 cm
Kilo: 57 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Nisan Turgul nereli? Kaç yaşında?

Nisan Turgul kim, kaç yaşında, yer aldığı diziler, sevgilisi, mesleği, hangi üniversitede okudu? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Nisan Turgul yaşamı ve biyografisi

Nisan Turgul Türk Yeşilçam Sineması’nın güzeller güzeli oyuncusu Itır Esen ile yine Yeşilçam ve Türk Sineması’nın duayeni senarist ve yönetmen Yavuz Turgul’un kızıdır. 1990 senesinde Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni adlı sinema filmi ile kariyerine başladı.

Nisan Turgul biyografi

Nisan Turgul 17 Nisan 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Annesi Yeşilçam Sinema filmlerinin unutulmaz oyuncusu Itır Esen ve babası ise senarist, yönetmen ve bir dönem Hayat ve Ses dergilerin de yazı işlerinden sorumlu olan Yavuz Turgul’dur. Nisan Turgul’un Ahmet Turgul adında yönetmen kardeşi bulunmaktadır. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Long Island University İletişim Bölümü’nde devam eden Nisan Turgul ailesinin izinden giderek film endüstrisi içinde aktif rol alamaya başladı.

Nisan Turgul annesi ve ailesi

Sinema, medya kariyerine 8 yaşında 1990 senesinde “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” adlı sinema filmi ile başladı. 1993 senesinde televizyon ekranlarında bulunan dönemin popüler dizisi olan” Süper Baba” dizisinde kardeşi Ahmet ile birlikte çocuk oyuncular olarak rol aldılar.

Nisan Turgul Süper Baba

2007 senesinde “Zor” isimli sinema filminde oyunculuk kariyerini sürdürmeye sürdü. 2006 senesinde annesi Itır Esen ve babası Yavuz Turgul boşanma kararı alarak ayrıldılar. 2010 senesinden bu yana babası Yavuz Turgul’un sinema film projelerinde hem oyuncu hem reji hem de cast sorumlusu olarak görev almaya başladı. Medina Turgul DDB ve Profilm çatısı altında çalışmalarını ilerleten Nisan Turgul özel yaşamında oyuncu Yiğit Şener ile 3 yıl ilişkileri olduğu yönünde haberlerle magazin dünyasında yer aldı. Günümüzde bekar olan güzel oyuncu yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Nisan Turgul kaç yaşında

Nisan Turgul dizi ve filmleri

Nisan Turgul yer aldığı diziler oynadığı sinema film projeleri, içinde olduğu film yapımlarına ilişkin güncel bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

  • 2017 – Yol Ayrımı Sinema Filmi (Oyuncu)
  • 2011 – Bizim Büyük Çaresizliğimiz  Sinema Filmi (Yönetmen Yardımcısı)
  • 2010 – Av Mevsimi Sinema Filmi (Oyuncu ve Cast Sorumlusu)
  • 2007 – Zor Sinema Filmi (Oyuncu)
  • 1993 – Süper Baba TV Dizisi
  • 1990 – Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni Sinema Filmi (Oyuncu)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.