Nilay Deniz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
375
Nilay Deniz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nilay Deniz kimdir?, biyografi sitemizde Nilay Deniz kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nilay Deniz kimdir? kaç yaşında?, Nilay Deniz kimdir? memleketi neresi, Nilay Deniz kimdir? evi nerede, Nilay Deniz kimdir? nereli, Nilay Deniz kimdir? instagram, Nilay Deniz kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Nilay Deniz kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Nilay Deniz
Doğum tarihi:  3 Mayıs 1993
Doğum yeri: Aydın
Boyu: 1.71 cm
Kilo:  53 kg
Burcu: Boğa
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Erçin Karabulut ile)
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Nilay Deniz nereli? Kaç yaşında?

Nilay Deniz kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Nilay Deniz sevgilisi? Nilay Deniz evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Nilay Deniz yer aldığı diziler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Nilay Deniz yaşamı ve biyografisi

Nilay Deniz Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. 2010 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını 2013 senesinde Güneşi Beklerken dizisinde yaptı ve tanınmaya başladı.

Nilay Deniz evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı

Asıl ve tam adı Kıymet Nilay Deniz 3 Mayıs 1993 tarihinde Aydın’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına memleketi Aydın’da başladı. Tiyatro kökenli bir ailede büyüdü. Babası tiyatro oyuncusudur. Okul yaşamını Tiyatro oyunculuğuna tercih eden güzel oyuncu çeşitli tiyatrolarda oynamadan önce bir hayli önemli eğitim sürecinden geçti.

Nilay Deniz oynadığı diziler

Tiyatro ile iç içe büyüyen Nilay Deniz’in medya ve dizi oyunculuğu kariyeri de 16 yaşında başladı. Henüz 16 yaşındayken tertip edilen amatör güzellik müsabakasında derece alamadı ama dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Böylelikle yaşamı bir anda değişti. Nilay Deniz katıldığı güzellik müsabakasında yönetmen Serdar Akar aracılığıyla fark edilince dizi oyunculuğuna adım atmış oldu. O vakitlerda oyuncu Zafer Algöz aracılığıyla ”Cordelia” lakabını almıştır.

Nilay Deniz estetik

Nilay Deniz oyunculuk kariyerine 2010 senesinde “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisi ile adım attı. En büyük çıkışını 2013 yapımı olan “Güneşi Beklerken” dizisinde “Begüm” rolü ile yaptı. Henüz beyazperde de sinema filmi bulunmayan Nilay Deniz birden çok romantik ve aşk dizilerinde rol alan oyuncu oldu. 2019 senesinde “Kalk Gidelim” dizisinde “Nehir” rolüne hayat veren Nilay Deniz 2020 senesinde yeni dizisi “Çatı Katı Aşk” dizisinde “Yasemin Çetin” kişiliğine hayat veren isim oldu.

Nilay Deniz makyajsız

Nilay Deniz kiminle evlendi diye merak edenler için Görüntü yönetmeni Erçin Karabulut ile 2017 Eylül ayında evlendi. Genç yetenek Nilay Deniz, 2015 senesinde 42. Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi aracılığıyla “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Nilay Deniz burnu estetik mi? Makyajsız hali nasıl? Nilay Deniz makyajlı ve makyajsız halleri ile bi hayli doğal bir görünüme sahip olan oyuncular içinde bulunmaktadır. Burun estetiği hususunda da değişim yaşamadığı için ameliyat olduğu yönünde net bir bilgi bulunmamaktadır.

Nilay Deniz dizileri ve filmleri

Nilay Deniz yer aldığı diziler, yeni dizisi, hangi filmlerde rol aldı? Aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

 • 2020 Çatı Katı Aşk ( Yasemin Çetin) TV Dizisi
 • 2019 Kalk Gidelim (Nehir) TV Dizisi
 • 2017 Ateş Böceği (Aslı) TV Dizisi
 • 2017 Dayan Yüreğim (Seray) TV Dizisi
 • 2015 Aşk Yeniden (Selin) TV Dizisi
 • 2014 Ah Neriman (Zeynep) TV Dizisi
 • 2013 Güneşi Beklerken (Begüm) TV Dizisi
 • 2013 20 Dakika TV Dizisi
 • 2011 Mor Menekşeler (Cevriye) TV Dizisi
 • 2011 Hayata Beş Kala TV Dizisi
 • 2010 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.