Nil Karaibrahimgil Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
279
Nil Karaibrahimgil Kimdir Biyografi ve Hayatı

Nil Karaibrahimgil Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Nil Karaibrahimgil Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Nil Karaibrahimgil Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Nil Karaibrahimgil Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Nil Karaibrahimgil Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Nil Karaibrahimgil kaç yaşındadır merak edenler için, sanatçı 17 Ekim 1976’da Ankara’da doğmuştur. Terazi burcu müzisyen, oyuncu ve yazar olan Nil Karaibrahimgil Ankaralı sanatçıdır. Daha çok müzikleri ile tanınan müzisyenin birbirinden değişik birden fazla şarkı sözü ve klibi mevcuttur. Kendisi gibi müzisyen olan babası Suavi Karaibrahimgil ’de babasının yolundan gitmiştir. Başarılı müzisyen daha 12 yaşında iken İngilizce bir beste yapmıştır. Sesinin güzel olduğu kadar aynı zaman da piyano ve caz gitar da çalabilen müzisyenin yaşamı çok merak edilir. Bu nedenle Nil Karaibrahimgil kimdir gibi sorular ile çok fazla karşılaşılır.


Nil Karaibrahimgil Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Nil Karaibrahimgil Reklam evi anonim şirketinde okul zamanından arta kalan zamanlarında metin yazarlığı yapmıştır. 12 yaşından bu yana burada metin yazarlığı yapan ünlü müzisyen kendisini pek hayli geliştirmiştir. Ünlü müzisyen üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayarak sonrasında da reklamcılıkta çalışmaya başlamıştır. Reklam sektörünün en önemli ödüllerinden birisi olan Kristal Elma ödülünü de almaya hak elde etmiştir. Karaibrahimgil, başta Algida, Bellona ve Trendy Friendly gibi markalar olmak üzere birden fazla markanın da reklam müziğini yapmıştır. Karaibrahimgil ’in tüm Türkiye’de tanınması ise Hazırkart reklamından sonra olmuştur. Bu reklam sonrasında Nil Karaibrahimgil nerelidir? Vb. sorular sorulmaya başlanmıştır. Halk ise onu özgür kız olarak tanımıştır.


Nil Karaibrahimgil Müzik Kariyeri

Nil Karaibrahimgil müzik sektörü içinde birden fazla ünlü isim ile birlikte çalışmıştır. Pop müzik hususunda kendisine Tarkan eşlik etmiştir. Aynı zamanda 2002 senesinde de Ozan Çolakoğlu ile iş birliği yapmış ve Sony Müzik şifrketi ile birlikte ilk albümü olan Nil’in Dünyası isimli albümü çıkartmıştır. Albümde bulunan parçalar içinde en fazla bi hayli beğeni alanler XL, Kek ve Rüzgâr olmuştur. Pop müzik tarzındaki bu şarkılar ile Karaibrahimgil müzikleri çok beğenilmiştir.

Söz yazarlığı ve müzik hususunda kabiliyetli olan Nil Karaibrahimgil, 2004 senesinde de söz ve müziğin tamamen kendisine ait olduğu 2. Albümü olan NİL FM’i çıkartmıştır. Gitme Yoksa şarkısı ise bu albüm içinde bir numara olmayı başarmıştır. 2006 senesinde de ünlü müzisyenin en fazla bi hayli beğeni alan ve dillerden düşmeyen şarkısı Pırlanta olmuştur. Hem bi hayli beğeni alan hem de medyada derin ses getiren şarkılarından biri olmayı başarmıştır. 2007 senesinde MTV Avrupa Ödüllerinde en iyi Türk sanatçı dalında aday gösterilmiştir.

Müzisyenlik kabiliyeti kadar kalemi de kuvvetli olan sanatçı Hürriyet gazetesinin eki olan Kelebek’te köşe yazarlığı yapmıştır. Birbirinden farklı reklamda da oyunculuk yapan sanatçı Penti çorap markasının reklamında da yer almıştır. Diğer bir oyunculuk deneyimi ise konuk oyuncu olarak Yalan Dünya dizisi olmuştur. Aynı zamanda bu dizinin jenerik müziği de kendisine aittir. Sanatçının dördüncü albümü 2009 senesinde Nil Kıyısında ismi ile çıkmıştır. Bu albüm içinde hit olan şarkı ise Seviyorum Sevmiyorum şarkısı olmuştur. Şarkının ünü sınırları aşmış ve Balkan ülkelerinde de popüler olmuştur.


Nil Karaibrahimgil Yazarlık Geçmişi

Nil Karaibrahimgil müzik ve oyunculuk hususunda göstermiş olduğu başarıyı yazarlık yaparak da yakalamayı başaran nadir ünlüler içindedır. 2011 senesinde köşe yazılarının bir araya gelmesinden Ama Yerim Dar ve Açsan Nar isimli kitapları yayınlanır. Sanatçı bu kitaplar ile yazarlık yaşamını noktalamamış ve Nil’in Kelebekleri kitabını 2011 senesinde, Kelebeğin Hayat Sırları kitabını 2015 senesinde ve son kez da Nil’e Hayat Dersleri kitabını da 2018 senesinde yayınlamıştır. 2014 senesinde Hadi İnşallah filmine şarkı yazmış ve seslendirmiştir. 2019 senesinde de Organize İşler Sazan Sarmalı filmi için şarkı yazmış ve yine seslendirmesini yapmıştır.05


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.