Nihat Hatipoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
84
Nihat Hatipoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nihat Hatipoğlu kimdir?, biyografi sitemizde Nihat Hatipoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nihat Hatipoğlu kimdir? kaç yaşında?, Nihat Hatipoğlu kimdir? memleketi neresi, Nihat Hatipoğlu kimdir? evi nerede, Nihat Hatipoğlu kimdir? nereli, Nihat Hatipoğlu kimdir? instagram, Nihat Hatipoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Nihat Hatipoğlu kimdir? Biyografi

Nihat Hatipoğlu nereli? Kaç yaşında?

Nihat Hatipoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Nihat Hatipoğlu eşi, oğlu, kızı, ailesi ve kitapları. Nihat Hatipoğlu korona virüse yakayı ele verdi, hasta mı, son durumu, sağlığı ile ilgili araştırılanler Nihat Hatipoğlu Kürt mü, ne iş yapar, hangi mezhebe mensup? Nihat Hatipoğlu maaşı ne kadar 2020? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Nihat Hatipoğlu yaşamı ve biyografisi

Nihat Hatipoğlu Türk akademisyen, ilâhiyatçı. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü, Atv televizyonunda özellike Ramazan ayında sunduğu İslam ve dini sohbet programları ile tanınmaktadır. 

Nihat Hatipoğlu korona

Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 senesinde Diyarbakır’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Diyarbakır’da başladı. Babasının mesleği müftülük olduğu için eğitim yaşamını çeşitli illerde sürdürmek zorunda kaldı. İlkokulu Malatya’da ve Siirt’te bitirdi. Liseyi Uşak İmam Hatip Lisesi’nde bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sürdürdü.

1985 senesinde Mısır’a giderek 2 yıl Arapça dersler aldı. 1999 senesinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis ana bilim dalındaki Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü” adlı teziyle doktorasını bitirdi. 2000 senesinde doçent unvanını aldı. Ardından 2012 senesinde profesör oldu.

Nihat Hatipoğlu mesleki kariyerinde İmam Hatip ve Kur’an kurslarında yönetici olarak görev aldı. Ardından Diyanet İşleri çatısı altında Din İşleri Yüksek Kurulu’nda uzman olarak görev aldı. Sesli ve görüntülü yayınlanmış 40’ı aşkın eseri bulunan Nihat Hatipoğlu’nun ‘Rüya’ ve ‘Kerbela’ okuyucular içinde oldukça büyük beğeni alan eserleri olmuştur.

Nihat Hatipoğlu’nu Türk halkı ile buluşturan televizyon ekranlarında sunduğu sahur ve iftar programları oldu. Bu programlarda içten, içten ve duygusal duaları ve anlatımı ile dikkatleri üzerine çekti.

Nihat Hatipoğlu 2004 senesinde Flash TV, 2005 ve 2006 senelerı içinde Star TV’de Ramazan ve sahur programları sundu. Aynı zamanda 10 yıl radyo programcılığı yaptı. 2011 senesinden bu yana Atv televizyonunda dini ve sohbet programları düzenleyen Nihat Hatipoğlu 25 Ağustos 2020 tarihinde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs hastalığına yakayı ele verdiğı iddiası ile gündeme geldi. Ardından hastalığı için sevenlerinden özel dua istedi. Nihat Hatipoğlu evli olup 3 çocuk babasıdır. 2017 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla YÖK kullanıcı hesabıne atanan isim oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.