Nihan Şahenk kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
104
Nihan Şahenk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Nihan Şahenk Kimdir, biyografi sitemizde Nihan Şahenk ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nihan Şahenk kaç yaşında?, Nihan Şahenk memleketi neresi, Nihan Şahenk evi nerede, Nihan Şahenk nereli, Nihan Şahenk instagram, Nihan Şahenk ile alakalı her detay yazımızda..

Nihan Şahenk Biyografi

Türk dizi, sinema ve müzisyen Nihan Şahenk 25 Eylül 1986 senesinde Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Bursa’da başladı.  Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji bölümünde sürdürdü. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı.

Nihan Şahenk kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Nihan Şahenk kameraların karşısına ilk kez 2013 senesinde “Babam Sınıfta Kaldı” dizisinde oynadığı  “Asiye” rolü ile adım attı. Beyazperde de ilk kez 2016 senesinde “Olaylar Olaylar” sinema filminde “Pelin” rolü ile seyircinin karşısına çıktı. 2018 senesinde Koca Bulma Sanatı filmi ile ekranlara gelen tecrübeli oyuncu 2020 senesinde Sen Çal Kapımı dizisinde Suzi ve Vay Babam Vay adlı sinema filminde rol aldı.

Nihan Şahenk boy kilo yaş hayatı ve biyografi

Nihan Şahenk özel yaşamında Ali Rıza Şahenk ile nikah masasına oturdu. Aynı zamanda Youtube cover şarkıları seslendiren Nihan Şahenk boyu 1.57 cm kilosu 45 kg ve burcu Terazi’dir. Göz rengi Mavi’dir.

Nihan Şahenk yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2020 Vay Babam Vay
  • 2020 Sen Çal Kapımı (Suzi)
  • 2018 Koca Bulma Sanatı
  • 2017 Kuluçka (Pınar)
  • 2016 Olaylar Olaylar (Pelin)
  • 2015 Ne Münasebet
  • 2013 Babam Sınıfta Kaldı  (Asiye)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.