Neslihan Atagül

Neslihan Atagül

4 Ağustos 2015 0 Yazar: Biyografi

Neslihan Atagül 20 ağusutos 1992 yılında istanbul’da doğdu annesi beyaz rus babası çerkes kökenli olan neslihan atagül daha sekiz yaşında oyuncu olmayı kafasına koymuştur. 16 yaşındayken neşe erberkin sahibi olduğu neşe erberk ajansa kayıt yaptırmıştır.Bir ay sonra ise bir reklam filminde rol aldı.

Yeditepe üniversite’sinde tiyatro bölümünde okumaktadır.2006 yılında kanald’de yayınlanan yaprak dökümü adlı dizide deniz rolünde oynamış ve bu rol ile büyük bir çıkış yakalamıştır.Daha sonra ilk uzun metrajlı film olan vahide gördüm ve cetin tekindor’un oynadığı ilk aşk filminde oynadı.Bu filmde oynadığı rol ile altın koza film festivalinde umut veren genç kadın oyuncu ödülünü aldı.

Daha sonra senayosunu mahsun kırmızıgülün yazdığı hayat devam ediyor adlı dizide şirin karakterini canlandırdı.Bu dizide fikret kuşkan ve arif erkin gibi oyucular ile kamera karşısına geçti.

2012 yılında araf adlı filmde özcan deniz barış hacıhan ve nihal yalçın ile beraber rol aldı flim otobüs mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatıyordu.

Neslihan atagül,daha sonra peyami safa’ının aynı adlı romanından uyarlanan fatih habiye dizisinde kadir doğulu ile birlikte başrolleri paylaştı.

2015 yılında senden bana kalan adlı sinema filminde başrollerini ekin koç ile paylaşan oyuncu bu filmde yetimhande büyüyen bir kızı canlandırdı.

Neslihan atagül yeni sezonda başrollerini burak özcivit ile paylaşcağı kara sevada adlı dizi ile ekrana gelecek.

 

istanbul escort bayan