Nejat İşler Kimdir Kaç Yaşında? Nejat İşler Biyografisi

Nejat İşler Kimdir Kaç Yaşında? Nejat İşler Biyografisi

6 Ekim 2015 0 Yazar: Biyografi

İstanbul Eyüp semtinde 28 şubat 1972 yılında dünyaya gelen Nejat İşler, Türk sinemasının ve tiyatrosunun sevilen isimlerinden biridir. Eğitim öğretim yıllarında okulun derslerinden kaçabilmek için tiyatro eğitimine başlamıştır. Liseden sonra üniversiteyi kazanamayan Sanatçı, para kazanabilmek için çay partileri düzenlemiş ve tişört satışı yapmıştır.

Liseden mezun olduktan iki sene sonra üniversite sınavlarına girerek İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünde okumaya başlamıştır. Fakat askerlikten dolayı okumayı bırakmıştır.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde izlediği Danton’un Ölümü adlı eser tiyatroculuğa profesyonel olarak adım atma istediğini tetikledi ve Eskişehir Konservatuar sınavlarına girmeye karar verdi. 1991 yılında girdiği konservatuardan 1995 yılında mezun oldu. Bu süre içerisinde Cd ve kitap satışı yaptığı işporta işine de devam etti.

Nejat İşler Kimdir Kaç Yaşında? Nejat İşler Biyografisi

1995 yılında mezun olduktan sonra arkadaşları ile ‘’ Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu’’ isimli tiyatrosunu kurarak kendi yazdığı tiyatro oyunlarını sahneye aldı. Yaptığı tiyatroculuk ile dikkatleri üzerine çeken Sanatçı, aynı yıl içerisinde televizyon dünyasına adım attı. İlk televizyon dizisi ‘’ Gurur’2 ile gençlerin arasında en çok sevilen oyuncu oldu. Bu dönemde 41. Antalya Altın Portakal Ödülleri arasında Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Beyaz perde çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Sanatçı, agresif kişiliği ile yine de hayranları tarafından çok sevildi. 2013 yılında sedef hastalığına yakalanan sanatçı, alkol tedavisi de görmüştür. 2014 yılında fenalaşarak hastaneye kaldırılan Oyuncu, yoğun bakım ünitesine alınarak sevenlerini üzmüştür. Aynı yılın Nisan ayında hastaneden taburcu olmuştur. Gördüğü tedavi ile hayata yeniden gelen Sanatçı, düzenli ve sağlıklı yaşam sürmek istediğini belirtmiştir.

Nejat İşler Kimdir Kaç Yaşında? Nejat İşler Biyografisi

Bodrum’ da yaşamayı seven ünlü sinema oyuncusu, dizi oyunculuğuna devam etmeyeceğini belirtmiş ve Bodrum’ da sarraf açarak hayatını devam ettirmektedir.

Sanatçı oyunculuk yaşamı boyunca başarılı dizi ve filmlere imza atmış ve Türk halkının sevilen oyuncularından biri olmuştur. Oynadığı dizi ve filmler her zaman ilgi odağı olmuştur. Sosyal medya da kendi söylediği sözler ile de dikkat çekmiştir. Bodrum’ da şuanda sakin bir yaşam sürerek iyileşmeye çalışmaktadır.

nejat işler sözleri,nejat işler instagram,nejat işler son hali,nejat işler öldümü,nejat işler tayyip erdoğan yeğeni,nejat işler son durum,nejat işler twitter,nejat işler facebook,

istanbul escort bayan