Necip Memili Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
273
Necip Memili Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Necip Memili Kimdir?, biyografi sitemizde Necip Memili Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Necip Memili Kimdir? kaç yaşında?, Necip Memili Kimdir? memleketi neresi, Necip Memili Kimdir? evi nerede, Necip Memili Kimdir? nereli, Necip Memili Kimdir? instagram, Necip Memili Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Necip Memili Kimdir? Biyografi

Necip Memili Çukur Cumali Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Çukur Cumali kimdir, kaç yaşında? Çukur Cumali Necip Memili nereli, dizileri nelerdir?  Çukur Cumali kim? Cumali Koçovalı kim oynayacak? Çukur Cumali Koçovalı kim olacak? Çukur Cumali kim olacak? Çukur Cumali sahnesi ile göz doldurdu.

Çukur Cumali kim oynayacak derken rolü Necip Memili kaptı.

Bir dönem Çukur Cumali rolü için Ufuk bayraktar, Nejat İşler ve Kenana İmirzalıoğlu isimleri geçmişti. Lakin dizinin yeni sezonunda Cumali rolü ile Necip Memili karşımıza çıktı. O zaman Necip Memili’yi yakında zamandan tanıyalım. Cumali Koçovalı kimdir? İşte yaşamı.

Necip Memili  27 Mayıs 1980 senesinde Adana’da dünyaya geldi. Eğitim yaşamına burada başladı. Üniversiteyi memleketinde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nde bitirdi. Üniversite senelerında başlayan tiyatro onu bugün milyonların sevgilisi yaptı.  Günümüzde Moda Sahnesi’nde tiyatro oyunlarına devam eden Necip Memili kötü rollerin baş adamı oldu.

Sinema, Dizi ve televizyonculuk kariyerine yolculuğu 2006 senesinde ‘Yaprak Dökümü’ dizisi ile başladı.

Dila Hanım’ dizisindeki Azer rolü ile dikkat çekti.

‘Hanımın Çiftliği’, “Kaçak” ‘Yalan Dünya’, ‘Bedel’, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ve ‘Dolunay’, Şahsiyet”  gibi yapımlarda rol aldı.

‘Halam Geldi’, ‘Sürgün İnek’, ‘Yok Artık’ ve ‘Kaçma Birader’ gibi sinema filmlerinde rol aldı. Bugünlerde ‘Çukur’ dizisinde Koçovalı Ailesi’nin en büyük kardeşi olan Cumali kişiliğine hayat vermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.