Nazlı Yerebasmaz kimdir, Nazlı Yerebasmaz kaç yaşında?

07.11.2021
250
Nazlı Yerebasmaz kimdir, Nazlı Yerebasmaz kaç yaşında?

Nazlı Yerebasmaz kimdir, biyografi bölümünde Nazlı Yerebasmaz biyografi sayfası ile karşınızdayız. Nazlı Yerebasmaz kaç yaşında?, Nazlı Yerebasmaz memleketi neresi, Nazlı Yerebasmaz facebook, Nazlı Yerebasmaz nereli, Nazlı Yerebasmaz instagram, Nazlı Yerebasmaz ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Nazlı Yerebasmaz kimdir? başlığımızın detayları..

Nazlı Yerebasmaz Kimdir – Nazlı Yerebasmaz Biyografi

1984 senesinin Temmuz ayında dünyaya gözlerini açan Nazlı Yerebasmaz baba aracılığıyla aslen Ordu Fatsa’lıdır. Fatsa’da doğmuştur. Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nden okul 1. si olarak mezun olmuştur.İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirmiştir.  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Basın Enstitüsü Gazetecilik Sertifika Programını tamamlamıştır. Lise stajı zamanında iken CNN Türk Spor Servisinde çalışmıştır. Mezun olduktan sonra ise CNN Türk Haber Merkezi bünyesinde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından Doğan Haber AJansı’na geçmiş ve Akdeniz bölgesinde haber çekimleri gerçekleştirmiştir. 

2008 senesinde ise Fox Haber Merkezi’ne geçmiş, 2010 senesinde ise dil eğitimi için Avustralya’ya gitmiştir. Dönüşünde ise Fox Haber Merkezi’nde çalışmaya başlamıştır.

Nazlı Yerebasmaz, 2012 senesinde Mynet video servis sorumlu editörlerinden Yusuf Karaoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Karan ve Narin isimlerinde iki çoçuğu  mevcuttur.

“Kutsal topraklar”, “Sağlık’sız Sistem”, “Hasta hastaneler”, “Toprak Ağlıyor” gibi dosya haberlere imza attı.

Tarım sektöründeki gidişatı ve çiftçilerin poblemlerinı anlatan 5 paketlik dosyası ile Türkiye Ziraatçiler Derneği’nden televizyon başarı ödülünü aldı. “2 yıl sonrasına MR” haberiyle İstanbul Tabip Odası’ndan “Yılın Televizyon Haberi” ödülünü aldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi aracılığıyla “Yılın en aktif haber muhabiri” ödülünü aldı. Engelliler derneği aracılığıyla “Yılın en iyi muhabiri” olarak ödüllendirildi.

.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.