Nazif Okumuş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
68
Nazif Okumuş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nazif Okumuş kimdir?, biyografi sitemizde Nazif Okumuş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nazif Okumuş kimdir? kaç yaşında?, Nazif Okumuş kimdir? memleketi neresi, Nazif Okumuş kimdir? evi nerede, Nazif Okumuş kimdir? nereli, Nazif Okumuş kimdir? instagram, Nazif Okumuş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Nazif Okumuş kimdir? Biyografi

Nazif Okumuş nereli? Kaç yaşında?

Nazif Okumuş kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, hangi partide, hangi partili, İYİ Partili mi, hangi parti milletvekili? Nazif Okumuş vikipedi, yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Nazif Okumuş yaşamı ve biyografisi

Nazif Okumuş MHP eski milletvekilidir. Hem Milletvekili kimliği ile hem de Gazeteci kimliği ile tanınmaktadır.

Nazif Okumuş vikipedi

Nazif Okumuş 1959 senesinde Adapazarı Sapanca’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi Seher ve babasının ismi ise Ömer’dir. Eğitim yaşamına Adapazarı’nda başlayan Nazif Okumuş liseyi bitirdiktan sonra üniversite sınavını kazanarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde eğitimini sürdürdü ve sonrasında bu bölümden mezun oldu.

Mesleki kariyerine gazetecilik yaparak başlayan Nazif Okumuş, çeşitli dergilerde, gazetelerde, muhabir, ararından haber müdürü ve son kez yönetici olarak yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenlik gibi görevlerde bulundu.

Nazif Okumuş siyasi kariyerine 18 Nisan 1999 senesinde tertip edilen milletvekili genel seçimlerinde; 21. Dönem İstanbul 2.bölge MHP Milletvekili seçilerek adım attı. 1999 ile 2002 senelerı içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 14 Kasım 2002 senesinde yapılan 22. Dönem milletvekili seçimlerinde MHP baraj altında kaldığı için milletvekili çıkaramadı. 22 Temmuz 2007 seçimlerine 23.dönem MHP’den İstanbul 2. Bölge 4. Sıra milletvekili adayı oldu ama bu sefer meclise giremedi. Son zamanlarda adı İYİ Parti ile anıldı. İngilizce bilen Nazif Okumuş, evli olup 2 çocuk babasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.