Nazan Eckes kimdir, Nazan Eckes kaç yaşında?

07.11.2021
501
Nazan Eckes kimdir, Nazan Eckes kaç yaşında?

Nazan Eckes kimdir, biyografi bölümünde Nazan Eckes biyografi sayfası ile karşınızdayız. Nazan Eckes kaç yaşında?, Nazan Eckes memleketi neresi, Nazan Eckes facebook, Nazan Eckes nereli, Nazan Eckes instagram, Nazan Eckes ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Nazan Eckes kimdir? başlığımızın detayları..

Nazan Eckes Kimdir – Nazan Eckes Biyografi

Nazan Eckes, Türk asıllı Alman televizyon sunucusu ve oyuncu,Nazan Üngör veya herkesin tanıdığı adıyla Nazan Eckes 1976 Köln doğumlu. 1960’lı senelerda Eskişehir’den Almanya’ya göç eden bir ailenin çocuğu.Babası kimya teknisyenliği yapan Eckes RTL kanalında bir dönem ana haber bülteni sundu.

Bir dönem de çeşitli programlar yaptı. 7 yıl boyunca Almanya’nın ileri gelen reklam şirketlerinden birinin sahibi olan Claus Eckes ile evli kaldı.Mesleğe VIA adlı kanalda metin yazarı olarak başlayan Eckes, bu alanda kısa bir sürede üne kavuştu.

Nazan Eckes, İtalya’nın Floransa kentinde bulunan Vecchio Sarayı’nda 4 senedir birlikte olduğu 32 yaşındaki sevgilisi Avusturyalı ressam Julian Khol ile romantik bir düğünle evlendi. Çift, 4 yıl önce Viyana Balosu’nda dans sırasında tanışmışlar.Çift, iki çocuklarıyla birlikte mutlu bir hayat sürdürüyor.

Eckes bir röportajında ailesinin Almanya öyküsünü şöyle anlatmıştı: ” 60’lı senelerda. Ver elini Köln. Babam, 20’li yaşında Eskişehir’den gidiyor, Bayer’de işçi olarak çalışmaya başlıyor, kimya teknisyeni. Lakin açık fikirli bir adam, bunun yanı sıra gelen 120 işçinin içinde bir tek babam hemen Almanca öğreniyor. Cebinden paralar ödeyip kurslara gidiyor. Almanya’da başka türlü gelişemeyeceğini anlıyor çünkü..

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.