Naomi Campbell kimdir, Naomi Campbell kaç yaşında?

05.11.2021
332
Naomi Campbell kimdir, Naomi Campbell kaç yaşında?

Naomi Campbell kimdir, biyografi bölümünde Naomi Campbell biyografi sayfası ile karşınızdayız. Naomi Campbell kaç yaşında?, Naomi Campbell memleketi neresi, Naomi Campbell facebook, Naomi Campbell nereli, Naomi Campbell instagram, Naomi Campbell ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Naomi Campbell kimdir? başlığımızın detayları..

Naomi Campbell Kimdir – Naomi Campbell Biyografi

Britanyalı süpermodel Naomi Campbell  1970 senesinde  Londra’da dünyaya geldi. Annesi, Valerie Campbell Jamaika kökenli eski bir balerindi. Annesinin isteği üzerine Campbell 18 yaşına kadar adı hiç geçmeyen babası ile hiç karşılaşmamıştı. Naomi, babasının annesi Çinli olduğundan bir Jamaika-Çin melezidir. Kendisi, etnik kökeninin tamamen detaylarına yansıdığını ve bununla gurur duyduğunu belirtmiştir.

Çocukluğunda annesi Avrupa’veyans için turneye gittiğinden dadısı ile kalmaktaydı. 10 yaşında Italia Conti Academy’ne kabul edildi ve bale eğitimi aldı. İngiltere’de Dunraven School ve Inner London Education Authority’ye sürdü.

Henüz 15 yaşında öğrenci iken Vogue dergisine kapak olmuş ve hem farklı güzelliği hemde fiziği ile o zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

Campbell ilk defa ortaya 1978’de Bob Marley’in müzik videosunda yaşandı.

Ağustos 1988’de Vogue dergisine kapak oldu. Naomi dergiye kapak olan ilk siyahi kız olma özelliğini taşımaktadır.

Michael Jackson’ın In The Closet isimli müzik videosu ile üne kavuştu ve 90’ların başında kariyerinin zirvesine ulaştı.

Naomi Campbell, gittiği her tatil beldesinden ev alıyor, Türkiye, Miami ve Jamaika’dan ev alan campell son kez İbiza’dan ev aldı.

Naomi Campbell, öncedenleri boksör Mike Tyson, aktör Robert De Niro, aktör Leonardo DiCaprio, aktör Sylvester Stallone, aktör Robbie Williams , gitarist Adam Clayton, dansçı Joaquín Cortés, Formula yarış başkanı Flavio Briatore gibi ünlülarla birliktelik yaşamıştır.

2001 senesinde ise San Francisco ve Londra’da Vajina Monologları isimli tiyatro oyunlarında bulunan Naomi Campbell şimdiye kadar müzik klibi, tiyatro ve albüm çalışmasının bunun yanında birden çok sinema ve dizide rol almıştır.

Oynadığı bazı sinema ve diziler, Cosby Show, The Chiffy Kids, The Fresh Prince of Bel-Air, Cool As Ice, Dangerous: The Short Films, The Night We Never Met, Harry Enfield ve Chums, Pret-a-Porter, Miami Rhapsody, New York Undercover, Absolutely Fabulous, Unzipped, Invasion of Privacy, Burn Hollywood Burn, Your Love, FashionKingdom, Trippin, Fastlane, Fat Slags, The Call, Çirkin Betty, Karma, Confessions ve Holi, Beyond the Road, Por el Camino…

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.