Nalan Altınörs Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
1.005
Nalan Altınörs Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Nalan Altınörs Kimdir? Biyografisi, bölümünde Nalan Altınörs Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Nalan Altınörs Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Nalan Altınörs Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Nalan Altınörs

Nalan Altınörs, 20 Mart 1961 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Nalan Altınörs, öğrenimini Ankara ve İzmir’de bitirdi. 1981’de TRT aracılığıyla Türkiye genelinde açılan sınavı kazanarak bir çok Türk Müziği sanatçısının bunun yanında Ferit Sıdal (Türk Müziği nazariyatı), Kutlu Payaslı (repertuar), Yılmaz Yüksel ve Ahmet Hatipoğlu (solfej) ile eğitim gördü.

İki yıllık staj zamanından sonra 1983’de İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak vazifeye başladı ve 1992’de de bu görevinden ayrıldı.

Bugüne kadar sayısız konserler veren Nalan Altınörs’ün repertuarında genelde neo-klasik eserler bulunmakta ve seslendirdiği besteciler içinde Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Dramalı Hasan, Şükrü Tunar, Yesari Asım Arsoy ve Avni Anıl’ın besteleri önemli bir yer tutmaktadır. 7 adet albüm çalışması yapmış yurt içinde ve yurt dışında birden fazla konserler vererek ülkemizi temsil etmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.