Nahide Babaşlı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
351
Nahide Babaşlı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Nahide Babaşlı, biyografi sitemizde Nahide Babaşlı ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Nahide Babaşlı kaç yaşında?, Nahide Babaşlı memleketi neresi, Nahide Babaşlı evi nerede, Nahide Babaşlı nereli, Nahide Babaşlı instagram, Nahide Babaşlı ile alakalı her detay yazımızda..

Nahide Babaşlı Biyografi

Nahide Babaşlı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Nahide Babaşlı Azerbaycan uyruklu pop müzik sanatçısıdır. Azerbaycan’da adı Nahide Babashli olarak geçmektedir. 22 Eylül 1996 tarihinde Azerbaycan Bakü kentinde dünyaya geldi. Günümüz itibariyle yaşı 26 yaşındadır. Nahide Babaşlı youtube üzerinden seslendirdiği cover şarkılarla Azerbaycan ve türkiye’de ünlendi. Bilhassa seslendirdiği Ay Yüzlüm şarkısı ile hafızalara kazındı.

Nahide Babaşlı yaşamı ve biyografisi

Nahide Babaşlı 22 Eylül 1996 tarihinde Azerbaycan Bakü’de dünyaya gözlerini açtı. 3 kardeştir. İlk, orta ve lise eğitimini Bakü’de bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Bakü Devlet Üniversitesi Fizik Bölümü’nde sürdürdü ve mezun oldu. Müzik kariyerinin temellerini üniversite senelerında atmaya başladı. Azerice Öğretmeninin üniversitenin ilk senelerında sesini beğenmesi ve onu Azerbaycan Meclis Başkanı ile tanıştırması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı ve devlet müzik korusuna dahil oldu. Lakin çok uzun sürmedi. Babasının desteği ile kısa bir sürede müzik piyasasına giriş yaptı.

Amatör şarkılarını seslendirmeden önce herhangi bir şan eğitimi, konservatuar eğitimi almadı. Nahide Babaşlı 2018 senesinde ülkesi Azerbaycan’da youtube kanalını açtı. İlk zamanlarda yüzünü gizleyerek video müzik kayıtlarını paylaşımı yaptı. Sesine gelen olumlu yorumlar ve beğenilerden sonra bu kez videolarında kendi yüzünü göstermeye başladı. Döneme damgasını vuran ve müzik listelerinde ilk sırada bulunan 2014 senesinde aramızdan ayrılan merhum müzisyen Muarat Göğebakan’ın seslendirdiği Ay Yüzlüm şarkısını yeniden yorumlayarak paylaşan Nahide Babaşlı hem ülkesi Azerbaycan’da hem de Türkiye’de milyonlarca kişi aracılığıyla izlendi ve en büyük çıkışını gerçekleştirdi. Nahide Babaşlı seslendirdiği cover şarkıları ve büyüleyen sesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İlk müzik albümü “Seçmeler Bir” 2018 senesinde müzik piyasasına sürüldü. 2019 senesinde 2019 senesinde ilk single albüm çalışması Benim Hikayem ile müzik piyasasına giriş yaptı. 2020 senesinde bu kez Yaralı diskografisi ile sevenlerinin karşısına çıktı. 2022 senesinde Silemem isimli yeni çalışması ile Bahadır Tatlıöz ile düet yaptı. Nahide Babaşlı bunun bunun yanında 47.si tertip edilen 2021 Panten Altın Kelebek Ödülleri’nde Azerbaycan’ın Parlayan Genç Yıldızları ödülüne layık görüldü.

Büyüleyici bir enerjiye sahip olan şarkıcı Nahide Babaşlı sesi ve yorumları kadar, duru güzelliği ve zarif sesi ile de sahneleri dolduran sanatçılar içinde bulunmaktadır. Kendisini duygusal ve paylaşımcı biri olarak tanımlayan genç müzisyen, gülmek, eğlenmek ve şakalaşmak gibi içten kavramları bir arada yaşayan bir kişiliğe sahiptir. Stüdyoda şarkılarını seslendirirken tüm ışıkları kapatarak kayıt aldığını belirtmiştir.

Azeri sanatçı Nahide Babaşlı, 2020 senesinde youtube fenomenleri Ali Biçim ve Mesut Can Tomay ile söz müziği kendisine ait olan Mektup isimli şarkısı ile bir video klip paylaşımı yaptı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamı içinde yayına giren bu video müzik klibinde Azerbaycan Şehit Ailelerine destek verildi.  Nahide Babaşlı şimdilerde yaşamını ülkesi Azerbaycan’da sürdürmektedir. Türkiye’ye ise sürekli olarak seyahatlerde bulunmaktadır.

Nahide Babaşlı boy kilo ve hangi burç?

Nahide Babaşlı boyu 1.68 cm kilosu 53 kg ve burcu Başak.

Nahide Babaşlı sevgilisi?

Nahide Babaşlı sevgilisi, aşk yaşamı, evli mi, bu bilgiler internet kaynaklarında yer almamaktadır.

Nahide Babaşlı albümleri

Nahide Babaşlı şarkıları ve albümleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2022 Silemem Nahide Babaşlı Bahadır Tatlıöz -Düet
  • 2020 Yaralı
  • 2019 Benim Hikayem (Single)
  • 2018 Seçmeler Bir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.