Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
384
Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi Sayfası

Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi, bölümünde Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Nagehan Alçı Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Nagehan Alçı

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğrenim gördü.

Hürriyet’in dış haberler servisinde staj yaparak gazetecilik kariyerine başladı. Daha sonra 32. Gün’de ve Avusturya’daki bir televizyon kanalında stajlarını sürdürdü. Show TV dış haberler departmanında çalıştıktan sonra Akşam gazetesine geçti. Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmış olan Alçı, bu gazeteden ayrılmıştır.

Bir süre Kanatürk’te Pelin Batu ile bir programda yorumculuk ta yapan Nagehan Alçı, 2008 senesinde yayımlanan ”Özü Sözü Yirmi Bir” isimli bir kitabı bulunan Nagehan Alçı, 27 Aralık 2010 tarihinde köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi. Nagehan Alçı’nın 7 Temmuz 2013 tarihinde Betül ve Ayşe Ela isminde ikiz kız çocukları oldu.

Nagehan Alçı, 2011 senesinde Beyaz TV’de Medcezir programında ve CNN TÜRK’te, Dört Bir Taraf programında yorumculuk yapmaya başladı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.