Müyesser Yıldız kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
141
Müyesser Yıldız kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Müyesser Yıldız kimdir?, biyografi sitemizde Müyesser Yıldız kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Müyesser Yıldız kimdir? kaç yaşında?, Müyesser Yıldız kimdir? memleketi neresi, Müyesser Yıldız kimdir? evi nerede, Müyesser Yıldız kimdir? nereli, Müyesser Yıldız kimdir? instagram, Müyesser Yıldız kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Müyesser Yıldız kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Müyesser Yıldız
Doğum tarihi: 1 Ocak 1963
Doğum yeri: Adıyaman
Boy: 1.68 cm
Kilo: 45 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Naci Uğur ile)
Meslek: Gazeteci, Yazar
Twitter hesabı için tıklayın

Müyesser Yıldız nereli? Kaç yaşında?

Müyesser Yıldız kimdir, nereli, kaç yaşında? Müyesser Yıldız evli mi, kiminle evlendi, eşi kimdir, çocuğu var mı? Müyesser Yıldız ne dedi, yazıları kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Müyesser Yıldız yaşamı ve biyografisi

Müyesser Yıldız Türk Gazeteci ve Yazar. Gazetecilik yaşamına Bulvar Gazetesi’nde başladı. Daha sonra çeşitli gazetelerde yazmaya başladı kitaplar kaleme aldı.

Müyesser Yıldız kimdir, nereli, kaç yaşında

Müyesser Yıldız 1 Ocak 1963 senesinde Adıyaman’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Besni’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda sürdü.

Müyesser Yıldız gazetecilik kariyerine Bulvar Gazetesi’nde adım attı. İlerleyen zamanlarda Bulvar Gazetesi’nin kapatılması nedeni ile mesleğine bu kez Tercüman Gazetesi’nde sürdü. Müyesser Yıldız Gazetecilik kariyeri ile birlikte araştırma ve inceleme, siyaset ve politika, tarih kategorilerinde yazılar kaleme aldı. Bunun bunun yanında kitaplar da yazdı. Bu kitaplar; Vatan Yahut Silivri, Yılan’ın Kış Güneşi ve 100 Yılın Hesabı – Türk’ü Tasfiye Projesi eserleri oldu. 

Müyesser Yıldız iddialara göre Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın adının geçtiği bir olay ile ilgili yazı yazınca bu yazısından dolayı işten atılır. Müyesser Yıldız gazetecilik kariyerine ardından Günaydın, Akşam ve Nokta Dergisi’nde sürdü. Ardından Odatv’de yazılar yazmaya başladı. Müyesser Yıldız Haziran 2012 senesinde Odatv davası sebebiyle 16 ay tutuklu kaldı ve sonrasında tahliye oldu.

Müyesser Yıldız eşi Naci Uğur’dur. Günümüzde Odatv”de yazlılarını yazmaya sürdürmektedir.

Müyesser Yıldız kitapları

  • Yılan’ın Kış Güneşi
  • Vatan Yahut Silivri
  • 100 Yılın Hesabı – Türk’ü Tasfiye Projesi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.