Mutlu Kaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
1.223
Mutlu Kaya kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mutlu Kaya kimdir?, biyografi sitemizde Mutlu Kaya kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mutlu Kaya kimdir? kaç yaşında?, Mutlu Kaya kimdir? memleketi neresi, Mutlu Kaya kimdir? evi nerede, Mutlu Kaya kimdir? nereli, Mutlu Kaya kimdir? instagram, Mutlu Kaya kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Mutlu Kaya kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mutlu Kaya
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri: Diyarbakır
Boy: 1.68 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Lise
İlişkisi: Bekar
Meslek: Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Mutlu Kaya nereli? Kaç yaşında?

Mutlu Kaya son hali, Mutlu Kaya’nın ablası kim? Mutlu Kaya nereli, kaç yaşında, sevgilisi, son durumu, öldü mü? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mutlu Kaya yaşamı ve biyografisi

Mutlu Kaya Türk şarkıcı ve ses sanatçısıdır. 2015 senesinde katıldığı Sesi Çok Güzel yarışma programı ile tanındı ve sevildi. Lakin ilerleyen sürelerde hem kendi hem de ablasının hikayesi ile gündeme geldi.

Mutlu Kaya nereli, kaç yaşında, sevgilisi, son durumu, öldü mü

Mutlu Kaya 1996 senesinde Diyarbakır’ın Ergani beldesinde 8 çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Ergani’de başlayan Mutlu Kaya liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi kazandı fakat maddi olanaklar nedeni ile üniversiteye gidemedi.  Mutlu Kaya ve ailesinin maddi durumlarının kötü olması,  yoksul ve evlerinin olmamasından dolayı annesiyle evli ablasının evinde tek odada yaşmaya başladı.

2015 senesinde yaşamını değiştiren bir fırsat yakaladı ve Sibel Can’ın kendisini keşfetmesiyle “Sesi Çok Güzel” yarışmasına katıldı. Bu yarışmada seslendirdiği “Heveslik Eyledim” şarkısı ile büyüleyen Mutlu Kaya Diyarbakır’ın Ergani beldesinde bulunan evlerinde silahlı saldırıya uğradı. Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralı olarak kurtuldu Mutlu Kaya vurulma anı sonrasında 2 ay Gülhane Askeri Tıp Akademisi Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’de tedavi gördü. Tedavisi bittikten sonra memleketi Diyarbakır’a geri döndü.

Mutlu Kaya’nın erkek arkadaşı aracılığıyla silahlı saldırıya uğradı. Nisan 2020 tarihinde de ablası Dilek Kaya erkek arkadaşı aracılığıyla vurularak öldürüldü. Ablasının katili ise Diyarbakır 8. Ana Jet Üst Komutanlığında görevli bir astsubay olduğu öğrenilmiştir. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.