Mustafa Taviloğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
238
Mustafa Taviloğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Mustafa Taviloğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Mustafa Taviloğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Mustafa Taviloğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Mustafa Taviloğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mustafa Taviloğlu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Mustafa Taviloğlu Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Mustafa Taviloğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Mudo’nun kurucu ve onursal başkanı olan Mustafa Taviloğlu kimdir? Mustafa Taviloğlu, 1943 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Esasen Rize kökenli olan Mustafa Taviloğlu’nun ailesi 1940 senesinde İstanbul’a göç etmiştir. Orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamlayan Mustafa Taviloğlu, yüksek öğrenimini İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde tamamlamıştır.

Mustafa Taviloğlu, arkadaşı olan Doğan Gürün ile kiralamış olduğu 12 metrekarelik dükkanda 1964 senesinde eşya ve plak satarak Mudo markasını başlatmıştır. Günümüzde Mudo mağazaları perakendenin öncü firmalarından birisi haline gelmiştir. Mudo şirketinin 2016 senesinde Dubai ve Türkiye’de 100 adetten fazla mağazası bulunmaktaydı.

Mudo markasının ismi Mustafa Taviloğlu ve Doğan Gürün’ün isimlerinin ilk hecelerinden buluşmaktedir. Lakin Doğan Gürün, 1967 senesinde şirketin ortaklığından ayrılmıştır. 2013 senesinde Mudo markasının reklam yüzü Özge Ulusoy olmuştur. Mustafa Taviloğlu, markası için her daim yenilikçi olmuştur. Türkiye’deki ilk baskılı tişört ve parça boya pantolonu da Mustafa Taviloğlu yapmış ve bunlarla birlikte ilk billboard, reklam sponsorluklarını kendisi gerçekleştirmiştir.

Mustafa Taviloğlu 1987 senesinde 25 yaş üstü kadın ve erkeklere yönelik olan Mudo Collection markasını yaratmıştır. Mustafa Taviloğlu, 1990 senesinde Beyoğlu’nda Mudo Pera isimli aksesuar mağazasını açmıştır. 2012 yılına gelindiğinde ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde Franchise ortaklığını gerçekleştirmiştir. Ardından da Dubai Mall’de Mudo City mağazasının açılışını yapmıştır.

1973 senesinde Lüset Hanım ile evlenmiş olan Mustafa Taviloğlu’nun Aslı adında bir kızı ve Ömer adında bir oğlu bulunmaktadır. 2014 senesinde Mudo Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de oğlu Ömer Taviloğlu’na bırakmıştır. Kendisi de onursal başkan olmuştur.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.